Několik postřehů z přehlídky mladého českého designu v Brně

Máme za to, že veletrhů, marketů i drobných akcí prezentujících nové značky, produkty i prodejce tuzemského designu není nikdy dost. Proto jsme s radostí navštívili brněnský Open Space Market. Víkendová přehlídka byla k vidění v jedinečném prostoru Místodržitelského paláce v centru města. V termínu 14.–16.6. si mohli návštěvníci prohlédnout i zakoupit produkty nejen místních designérů a návrhářů. Přečtěte si, čím nás v konkurenci značek jako Novesta, Recysklo nebo Ledabíle zaujaly stánky Morrows a buydesign.cz.

Morrows je brněnská značka funkčních a stylových doplňků, jejíž produkty vznikají ručním šitím. V nabídce e-shopu i kamenného obchodu najdete věci pro celou rodinu. Morrows vyrábí elegantní i praktické tašky, módní doplňky, obaly na tablety i chytré telefony nebo hračky pro děti. Typickým materiálem pro tuto značku je filc, případně průmyslová guma.
Buydesign.cz je brněnský prodejce designu od českých i zahraničních návrhářů. Obchod funguje jako internetový e-shop s výdejním místem v moravské metropoli. V sortimentu najdete vybavení domácnosti, interiérové doplňky i věci na ven. Nás zaujalo hned několikeré řešení pěstování květin v kanceláři i domácnosti.

Stojánek pro všechny a na vše

Díky úložnému boxu Cassa značky Morrows si psací stůl snadno rozdělíte na pracovní část a na úložné prostory. Díky třem velikostem a několika barevným variantám můžete filcové stojánky využít jako obal na vázu, květináč, úložný prostor na CD, tužky nebo jiné kancelářské drobnosti. Univerzální stojánek má i druhou část, která slouží jako víko.

Box Cassa
Mladý design Brno 2013

Květiny kořeny vzhůru

V rámci prezentace stánku buydesign.cz nás zaujaly květináče, které ze stropu visely obráceně. Nápad novozélandského návrháře Patricka Morisse e-shop distribuuje jako skvělé řešení do bytů malých rozměrů. Květináče Sky Planter jedinečným způsobem zaplní i prostory o několika málo metrech čtverečních.

Prostřete si jako nikdy

Za skutečně originální nápad lze v případě značky Morrows považovat filcové prostírání s kapsou Tabble. Jednoduché a přitom elegantní řešení na jídelní stůl se nabízí v několika barevných kombinacích, z nichž nejvýraznější jsou malinovo-černá a limetkovo-ocelová. V prostírání máte čtvercový nebo kruhový otvor na talíř, sklenici a kapsu na příbor.

Mladý český design Brno 2013
Mladý český design Brno 2013

Chytrý květináč

Zástupcem skandinávského designu je v nabídce obchodu buydesign.cz například Herbs duo, květináč na bylinky. Jde o ideální řešení na váš pracovní stůl, na kterém květiny nebudou překážet ani ho špinit. Díky bočnímu otvoru lze bylinky či drobné pokojové rostliny snadno zalévat, aniž byste si zamokřili parapet, stůl či skříň. Květináč jde zakoupit jednotlivě i ve variantě se dvěma a třemi otvory na květiny.

Taška do každého počasí

Výsadou značky Morrows jsou tašky pro každou příležitost. Vedle kabelek, nákupních a společenských tašek v jejich nabídce najdete také brašny vhodné k nošení dokumentů, tabletů i notebooků do práce. Vhodná kombinace filcu a gumy zajistí, že vaše cenné osobní věci nikdy nenamoknou.

Mladý český design Bno 2013
Mladý český design Brno 2013

Létající orchidej

Tento přiléhavý název dal svému výtvoru český návrhář Petr Baletka. Vymyslel totiž nový způsob využití této krásné květiny v interiéru. Rostlinu zavěsil za ocelové lanko do skleněné koule, v níž orchidej může libovolně růst. Na jedno lanko lze navíc zavěsit více váz najednou.

Zdroje fotografií: morrows.cz, buydesign.cz, logo Open Space Market – www.novetrhy.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

ProInterier, s.r.o.

Poskytujeme komplexní nabídku produktů a služeb pro tvorbu a realizaci interiérů.

Další firmy naleznete v katalogu firem