Nejlepší kancelářské žertíky

I když je duben a s ním i aprílové zlomyslnosti ještě daleko, proč se nenechat inspirovat už teď. Venku je škaredě a zima, takže bychom se mohli zahřát při pomyšlení na alespoň chvilkový návrat do dětských let a naplánovat nějakou pořádnou lumpárnu. Samozřejmě prosím při plánování žertíků rozumně uvažujte a pokud se něco nepovede, nesvádějte to prosím na nás a nepište nám výhružné e-maily.


1) Hrnečky

Pokud v práci používáte firemní hrnečky s logem firmy, tak vám srdečně blahopřeji, obzvláště v tom případě, že jsou stejné nebo alespoň podobné hrnečky běžně dostupné. Není totiž nic jednoduššího, než je vyměnit za jiné s vtipným nápisem, obrázkem či pozměněným firemním logem.

2) Oficiální fotografie

Oficiální fotografie, ať už na webové stránce společnosti, mapce struktury společnosti, která vám visí na recepci či na vizitkách na dveřích, jsou skvělým zdrojem zábavy pro každého vtipálka. Najděte nějakou opravdu nepodařenou fotku na Facebooku, nebo požádejte rodiče Vašich kolegů-kamarádů o nějaké trapné foto z dětství. Pak už stačí jen vyměnit a škodolibě se smát! Schválně sledujte, za jak dlouho tento žertík někdo odhalí.

3) Telefon

Telefony i telefonáty jsou skvělá příležitost, kterou byste si rozhodně jako správný aprílový terorista neměli nechat ujít. A co se s nimi dá dělat? Cokoliv vás napadne. Jen pro inspiraci: zkuste potřít část sluchátka, kterou si nic netušící kolega připleskne na ucho, nějakou mazlavou hmotou, a pak mu zavolejte. Máte-li tolerantního (a trochu zlomyslného) šéfa, domluvte se s ním, ať kolegovi zavolá on. Pak už jen z dálky pozorujte kolegovu reakci. Zařve šéfovi do ucha, nebo se naopak ovládne?
Další varianta jsou takzvané „prank calls“, kdy chcete mluvit s neexistující osobou s legračním jménem, vzpomeňme například na legendárního „Al Koholíka“ ze seriálu Simpsonovi. Na to ovšem musíte být hodně kreativní a vymyslet něco vlastního. „Šáh Minazadek“ už nikoho nepřekvapí ani nepobaví.

4) Počítač

Pravděpodobně mají vaši kolegové stolní počítač chráněný heslem, nebo mají firemní laptop. Pokud ne, není nad čím váhat. Co kdyby počítač začal najednou mluvit třeba čínsky? Trapná nebo nevhodná tapeta na ploše nebo uvítací melodie je taky dobrý žertík, zvlášť pokud dotyčný kolega sdílí kancelář s dalšími lidmi. Pokud máte v kaceláři technicky nepříliš nadané kolegy nebo kolegyně, zkuste osvědčenou klasiku s odpojenou klávesnicí nebo myší.
Pokud jsou počítače chráněny heslem, nezoufejte a zkuste požádat o pomoc IT oddělení. Třeba se najde podobně naladěný aprílový šílenec, který bude podobnému žertíku nakloněn.

5) Toalety

Budeme projednou hodní a ohleduplní a toaletní papír necháme tam, kde je. Úplně postačí vyměnit tekuté mýdlo za něco jiného, třeba krém na ruce.

6) Lepidlo a lepící páska

V nestřežené chvíli přilepte kolegovi oboustrannou lepící páskou ke stolu třeba myš nebo mobilní telefon. Fantazii se meze nekladou, přilepte cokoliv. Tedy za předpokladu, že to potom půjde odlepit. Nebo na zem poblíž svého stolu přilepte minci a počítejte, kolik lidí se ji bude snažit zvednout. S kolegou vedle můžete uspořádat i sázku.

7) Porady

Není nic rychlejšího, než napsat kolegům e-mail, že, ó hrůzo, naštvaný šéf přesunul odpolední poradu na ráno a že už jdete všichni pozdě. Bude zcela jistě zajímavé pozorovat spěšný úprk do meeting roomu. Kolegům můžete pro větší efekt měřit časy na stopkách. Až budou všichni na místě, nakráčejte dovnitř a vyhlašte první tři místa v běhu na krátkou vzdálenost. Ale pozor, aby trik klapnul, musí vaše zpráva působit věrohodně. Pokud má váš šéf v oblibě jiné „speciality“, které vyvolávají u podřízených paniku, nebojte se improvizovat a vymyslet vlastní scénář.
A buďte obezřetní, u tohoto žertíku hrozí reálné nebezpečí, že naštvaní kolegové váš vtip neocení a začnou po vás házet různými předměty, které budou mít zrovna po ruce.

Doufám, že vás článek pobavil a aspoň trošku inspiroval. Škoda, že 1. dubna je letos zároveň Velikonoční pondělí, takže možná nebudeme mít šanci nic vyzkoušet. Ale kdyby přece (2. dubna je taky den), buďte prosím při plánování opatrní. Vy sami nejlépe víte, co si ještě můžete dovolit a co už by kolegové nebo vedení firmy nevydýchalo. Klidně se s některým kolegou, který je naladěný na podobnou vlnu, poraďte a naplánujte něco spolu. Zlomyslnostem zdar!

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

GALERIE A

Návrhy a poradenství při vybavování interiérů. Vybavíme a zařídíme obchody, kanceláře i byty a rodinné domy.

Další firmy naleznete v katalogu firem