Najděte způsob, jak efektivně vypnout na dovolené

Chystáte se na vysněných pár dní volna a místo abyste se na ně těšili, vás jímá spíše úzkost. Díky zvyku brzo vstávat se pořádně nevyspíte, jste předem nervózní z toho, co si bez vás v práci počnou a vy bez nich. Je paradoxem současnosti, že ti nejvytíženější lidé berou význam dovolené a obyčejného odpočinku na lehkou váhu. Umět správně relaxovat pomáhá regenerovat organismus a vyvažovat celoroční námahu v zaměstnání.

85% lidí na dovolené doporučuje…

Průzkumy dokazují, že většina populace neumí a nedokáže aktivní ani pasivní dovolenou strávit kvalitním odpočinkem. Lidé by měli od základu změnit svůj přístup k volnému času, který dostávají od zaměstnavatele na zregenerování. První chybou je už fakt, že pracovníci dovolenou často odkládají a nechávají si ji převádět do dalšího období. V případě dlouhého volna se zaměstnanci obávají především ztráty místa. V dobách dovolených vedení často přijde na to, že některé pozice ve firmě vůbec nejsou potřeba. Odpočinek nám přesto pomáhá z dlouhodobého hlediska zvyšovat pracovní výkonnost a nasazení.

Chybami se člověk odpočívat (ne)naučí

Vyjmenujeme-li vám zde základní pochybení při plánování dovolené, jistě si mezi nimi najdete ta svá. Začíná to už při volbě délky volna. Během jednoho týdne se člověk nestačí pořádně odtrhnout od každodenní pracovní reality a při třech už zase stačí přemýšlet nad tím, co ho v kanceláři čeká. 10 až 14 dní dovolené bývá uváděno jako ideální doba pro relaxování. Zbylou dovolenou si plánujte během roku tak, abyste co nejlépe pokryli celý rok a měli průběžně volno.

Užitečné tipy na dovolenou

  • Vezměte si volno ideálně na dva týdny
  • Nechte doma firemní mobil i notebook
  • V průběhu roku si pravidelně berte dovolenou
  • Osvojte si pocit nahraditelnosti

Vypněte se ze zásuvky

Za další závažnou chybu jsou považována kvanta elektroniky, kterou s sebou každý na dovolenou vozí. Cesta k moři nebo jen za rodiči na venkov tak zahrnuje několik nabíječek, notebook, telefon a nonstop připojení na internet, aby lidem v práci nic neuniklo. Sami ani netuší, jak moc si zahrávají. Kontakt s domovem omezte na zprávu o pohodovém příjezdu na hotel a pohledu s pěknými pozdravy z dovolené. Víc můžete všem povyprávět po návratu.

Smíření

Pro poklidný a bezstresový start volných dní je také dobré smířit se s tím, že za vás teď bude pracovat někdo jiný. Potlačte ješitnost a dopřejte si pocit nahraditelnosti. A pokud se bez vás opravdu v práci normálně neobejdou, tak několikadenní nedostupnost ještě zvýší vaši cenu. Přejeme pěknou dovolenou.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROGRESS INTERIOR (pobočka Chrudim IV)

Kuchyňské a bytové studio nabízí luxusní moderní kuchyně, dětský rostoucí nábytek, 3D návrhy, vizualizace, realizace interiérů. Dodáváme kuchyňský nábytek, linky, stoly, židle, obývací stěny, pokoje. Návrhy moderních obývacích pokojů a kuchyní.

Další firmy naleznete v katalogu firem