Jedinečný formát prezentací s názvem Pecha Kucha skvělým způsobem bojuje s nedostatkem času již desátý rok

Koncept mini přednášek na rozmanitá témata z oblasti architektury, designu, umění, grafiky a teorie byl představen v roce 2003 v Tokyu. Ne náhodou byl první večer Pecha Kucha [peča kuča] uveden v Japonsku. Neobvyklý název akce totiž v japonštině vyjadřuje slovo označující zvuk konverzace. A to není jediná zvláštnost těchto večerů, které se v současnosti konají v šesti stovkách měst.

 

Není čas, ztrácet čas

Jak napovídá i logo akce Pecha Kucha jde o formát 20×20. Pořadatelé chtějí dát vždy prostor co největšímu množství prezentujících z řad studentů, umělců a odborníků. Z toho důvodu se ustálil koncept každé prezentace na 20 slidů, z nichž na každý má přednášející 20 sekund. Ve výsledku dostane každý jednotlivec 6 minut 40 sekund prostoru pro téma, které si zvolil a kterým se ve velké většině dlouhodobě zabývá. Během jednoho večera tak může vystoupit kolem patnácti přednášejících s různorodým složením témat a příspěvků.

První zvuk konverzace v Praze

Svou českou premiéru měla Pecha Kucha v roce 2007. Například v Praze se daří pořádat tyto večery s relativní pravidelností pětkrát do roka. Setkat se s nimi můžete ale i v dalších větších či menších městech jako jsou Brno, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem nebo Železný Brod. Nejbližší termín pro další Pecha Kucha Night je 27. 2. 2013 v Praze.

Buďte v obraze

V případě, že Vás zajímá co se probíralo na jiných večerech v jiných městech, můžete si pustit vybraná videa z celého světa. Na oficiálních stránkách Pecha Kucha najdete kalendář všech konaných večerů. Sami se můžete přesvědčit, že během tří dní se odehrává Pecha Kucha od Teheránu přes Prahu až po Milwaukee. Na všech těchto místech se lidé zajímají o současné dění a trendy v architektuře, designu a výtvarném umění. Přidejte se k nim!

Zdroj fotografií: pechakucha.org

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

D3 graphix

Nabízíme služby v oblasti architektonických vizualizací interiérů a exteriérů s fotorealistickým výstupem.

Další firmy naleznete v katalogu firem