Jak se v kanceláři ani neukázat a přitom zůstat zaměstnancem měsíce…

Co si budeme povídat, chodit každý den do práce umí každý. V jistých kruzích je to sice považováno za hrdinství, ale ráno potkáte celé stádo lidí, kteří letí na sedmou nebo na osmou do kanceláře. V jedné ruce příruční tašku, v druhé telefon k vyřizování ranních telefonů nebo pracovních emailů. Ti šťastnější si stihnou v hromadné dopravě vyplnit sudoku nebo přečíst zprávy. To pravé umění však ovládají ti, které v práci fakticky neuvidíte, ale díky dobrému maskování je vždy budete považovat za mozky všech projektů.

Základní pravidla

Ještě než se pustíte do pravého poflakování během pracovní doby, musíte si krýt záda několika jednoduchými opatřeními. Pokud se do kanceláře nechystáte vůbec dojít, měli byste si předem nechat přepojit všechny hovory z pevné linky na soukromý mobil. To samé platí o přístupu do pracovní databáze. Vzdálený přístup musí dokonale fungovat, abyste se mohli každé ráno poctivě přihlásit a navečer se po celodenním snažení zase odhlásit.

Video: O zaměstnání – Lukáš Pavlásek

Nahoď triko!

Vyžívá-li se váš šéf ve video hovorech, měli byste být vždy připraveni na profesionální pracovní rozhovor. To ovšem nezahrnuje odbornou diskuzi, kterou povede ve svršku od pyžama. Chcete-li zůstat celý den doma, není nic jednoduššího, než si navléct pohodlné a reprezentativní triko s potiskem obleku. Dress code musí být! Pak ať si volá třeba sám prezident.

Zvuky jako alibi

Ve dnech, kdy musíte prokázat, že ve firmě ještě stále pracujete a osobně se zúčastnit nějakého jednání, vás může spolehlivě krýt například záznamník. Jedna porada za den je přece až dost. Pak si stačí odskočit na tříhodinový oběd a pracovní den je skoro za vámi. Aby byli případní volající spokojeni s vaší produktivitou, nahrajte si na záznamník neutrální vzkaz týkající se vaší vytíženosti a slibu, že za chvíli zavoláte. Do pozadí nezapomeňte nahrát typické kancelářské zvuky jako sešívačku, šustění papíru, klapot klávesnice apod.

Video: Kancelářský šum

Správné pozadí

Bude-li na programu dne video konference, které se pravidelně účastníte ze své kanceláře, můžete se poctivě ulít i z ní. Stačí si do pracovny vyvěsit univerzální pozadí, které napodobíte doma. Dobrým tipem je série motivačních plakátů Barneyho Stinsona ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Ten byl přeci na absenci v práci odborník. Kupte si jednu sadu plakátů do práce a jednu domů a jste za vodou.

Zdroje fotografií a videí: youtube.com, stream.cz, istockphoto.com, nejlepsitricka.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Top Office

Nabízíme Vám ergonomické kancelářské židle, pohodlná kancelářská křesla, elegantní kancelářský nábytek i praktické kancelářské doplňky.

Další firmy naleznete v katalogu firem