FOR INTERIOR se stal největší podzimním veletrhem nábytku a bydlení v České republice

Letošní čtvrtý ročník veletrhu nábytku a bydlení FOR INTERIOR 2013 se přes své mládí stává skutečnou reprezentativní přehlídkou novinek českého a zahraničního nábytku, dekorací a životního stylu. Atraktivitu výstavy ocenili i návštěvníci, kterých ve dnech 26. až 29. září 2013 prošlo branami výstavního areálu PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech 29 137, tedy o sedmnáct procent více než vloni. Rozrostla se také výstavní plocha, počet vystavovatelů i počet zastoupených států. Kvalitu uzavřených obchodů si pochvalovali i samotní vystavovatelé. Současně s veletrhem FOR INTERIOR proběhly také souběžné akce FOR DECOR&PRESENT – 4. veletrh dekorací, bytových doplňků a dárků a odborný veletrh FOR GASTRO & HOTEL – 3. veletrh gastronomického zařízení, vybavení restaurací a hotelů. V součtu s jarními veletrhy bydlení FOR HABITAT a FOR FURNITURE atakuje návštěvnost výstav v tomto roce již hranici 70 000 lidí.

Souběhu veletrhů FOR INTERIOR se zúčastnilo celkem 477 vystavovatelů /nárůst 10%/, téměř o 40% stoupl počet zahraničních vystavovatelů. O 36 % narostla i čistá výstavní plocha a o 17% stoupl meziročně počet návštěvníků. „Říká se, že výstavy jsou lakmusovým papírkem trhu. Navzdory stagnující české ekonomice se zúčastnilo tohoto veletrhu více vystavovatelů než v uplynulých ročnících. Potěšilo nás také to, že se nám podařilo získat nové firmy, které letos vystavovaly úplně poprvé. Jsou to především malé a střední firmy, které konkurují kvalitou svých výrobků velkým mezinárodním řetězcům a nachází místo v mnoha českých domácnostech. Možná právě proto zájem návštěvníků předčil naše očekávání. Chtěla bych poděkovat všem odborným a mediálním partnerům, především Asociaci českých nábytkářů a Asociaci kuchařů a cukrářů,“ říká ředitelka veletrhu Ing. arch. Maria Wohlrabová.

Letošní podzimní veletrh proběhl ve znamení prezentace řady novinek a českých premiér na stáncích vystavovatelů ať už oblasti nábytku, bytové techniky, dekorací, bydlení a gastronomie.
V divácké anketě Podzimní favorit vyhrála kolekce koupelnového nábytku na míru z kolekce české firmy Dřevojas – více na www.drevojasnamiru.cz.
Vysokou návštěvnost a atraktivitu přináší tradičně souběžná výstava FOR GASTRO&HOTEL spojená s řadou ochutnávek, prezentací a atraktivního doprovodného programu pod hlavičkou Asociace kuchařů a cukrářů ČR – AKC ČR, dále také tradiční Prague Patchwork meeting v rámci veletrhu FOR DECOR&PRESENT.
Další již 5. ročník veletrhů FOR INTERIOR 2014 proběhne ve dnech 25. – 28. 9. 2014 opět v prostorách výstaviště PVA EXPO PRAHA. Ještě předtím si ale dá nábytkářský svět dostaveníčko na výstavišti v rámci veletrhu FOR FURNITURE na jaře ve dnech 20.3. – 23. 3. 2014. Další informace naleznete na webu veletrhu www.forinterior.cz.

Veletrh nábytku, interiérů a bydlení FOR INTERIOR s návštěvností téměř 30 000 lidí a více než 470 vystavovateli z 10 zemí v souhrnu veletrhů potvrdil svoji pozici nevýznamnější podzimní nábytkářské akce v ČR a v součtu s jarním během FOR FURNITURE – s téměř 70 000 návštěvností přitáhl také nejvyšší možnou pozornost široké i odborné veřejnosti. Pro vystavovatele se stává příležitostí k prezentaci svých novinek a českých premiér a je také významným zdrojem komerčního úspěchu vystavovatelů. Na výstavní ploše téměř 27 tisíc m2 nabízí FOR INTERIOR a souběžné veletrhy dárků, dekorací, gastronomie a hotelnictví také bohatý doprovodný program plný přednášek, workshopů, konferencí a soutěží, ochutnávek kvalitního jídla a pití. Od loňského podzimu jsou v areálu PVA EXPO PRAHA v provozu dvě nové výstavní haly, čímž se zvýšil komfort pro návštěvníky i kvalita zázemí pro vystavující firmy.

ZÁKLADNÍ STATISTICKÉ ÚDAJE SOUBORU VELETRHŮ FOR INTERIOR 2013

Počet vystavovatelů: 477
Počet zahraničních vystavovatelů: 28
Počet států: 10
Čistá výstavní plocha (v m2): 13 273
Hrubá výstavní plocha (v m2): 26 716
Plocha zahraničních vystavovatelů: 702 m2
Počet návštěvníků: 29 137
Počet akreditovaných novinářů: 111

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

COMVEST, s.r.o.

Specialista na manažerský nábytek.

Další firmy naleznete v katalogu firem