Inteligentní kancelář staví na principu centrálního ovládání a úspor

V podstatě jde o jednoduchou myšlenku, díky níž všechny systémy fungují na základě jednoho rozvodu a prostřednictvím jednoho ovladače. Tento fenomén razantně proniká do oblasti obytných prostor a domů. Své místo a využití má však i v případě nebytových staveb, firem a kancelářských budov.

Dobré načasování

Inteligentní systém umí například snadno korigovat nastavení topení vůči stínící technice. Poradí si se zabezpečovacím, přístupovým či docházkovým systémem. Bude evidovat příchody a odchody zaměstnanců firmy i to, kde se zrovna svítí nebo jaká zásuvka se zrovna používá. Přizpůsobí se svým uživatelům, bude vycházet vstříc jejich návykům a upozorní na nedbalosti jako jsou otevřená okna nebo zbytečně zapnutá klimatizace.

Výhody chytré firmy:

–    úspora energií
–    bezpečnost
–    přehled o dění ve firmě
–    komfort

Jednoduché řešení

Inteligentní rozvody v kanceláři nahradí klasické kabely. Všechny systémy budou vedeny lištami, takže nebudete mít několik různě rozmístěných kabeláží. Označení ‚inteligentní‘ získal systém z důvodu využití spínačů, senzorů a čidel. Díky nim si zapamatuje chování svých uživatelů a bude moci předpovídat budoucí stav počasí, na jehož základě uzpůsobí zatemnění, klimatizaci a topení. Právě funkce aktuální reakce na vnější podmínky je příčinou úspor, které jsou značným přínosem tohoto systému.

Inteligentní kancelář na dlani

Vedení firmy i techničtí pracovníci mající systém na starosti jistě ocení skutečnost, že vše půjde ovládat z jednoho místa v budově nebo v kanceláři. Centrální ovládání propojí všechny funkce, které si budete přát sjednotit. Samotné možnosti ovládání jsou velmi oblíbenou položkou. Topení, osvětlení nebo zabezpečovací systém můžete nastavit, kontrolovat a ovládat prostřednictvím tabletu, chytrého telefonu, klasických vypínačů nebo internetového prohlížeče na PC.

Vzdálený přístup

Inteligentní systém nainstalovaný v kanceláři s Vámi bude komunikovat i na dálku. To znamená konec nejistotě, zda jste nezapomněli zhasnout či zamknout v pracovně nebo na chodbě při odchodu. Vše rychle zkontrolujete na dálku přes telefon a systém Vás sám upozorní na jakoukoli maličkost. Stejně tak budete mít snadný přístup k informacím o tom, kdo se zrovna ve firmě pohybuje.

Pravidelný režim

Celá firma bude díky chytrému systému fungovat dle konkrétního nastavení. Nebudete-li ho průběžně měnit nebo přizpůsobovat aktuálním podmínkám, bude kopírovat denní režim. Ráno roztáhne žaluzie, zapne topení nebo klimatizaci a připraví tak kancelář na příchod zaměstnanců. Při ostrém slunečním svitu sklopí žaluzie nebo stáhne rolety tak, aby uživatele světlo nerušilo. S blížícím se večerem opět sklopí žaluzie a zesílí umělé osvětlení. Všechny tyto procesy můžete navíc doplňovat o vlastní nastavení a příkazy. Inteligentní systém v kanceláři slouží pro Vaše pohodlí a spokojenost.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

TOKA, s.r.o.

Kompletní vybavení interiérů od návrhů po montáž

Další firmy naleznete v katalogu firem