Bezpečně na pracovišti – nepodceňujte rizika práce v kanceláři

Jedním z důležitých aspektů pro chod každé kanceláře je mimo jiné prevence a zajištění bezpečnosti na pracovišti. Proto je důležité mít odpovídající počet lékárniček umístěných na viditelném, suchém a čistém místě tak, aby k nim měl během pracovní doby každý zaměstnanec v případě potřeby zajištěný bezproblémový přístup a aby znemožněno znehodnocení obsahu lékárničky.

Umístěte tedy lékárničku na opravdu viditelném místě, například naproti vchodovým dveřím kanceláře, nejlépe ve výšce očí, což vám zajistí, že v případě potřeby budete opravdu vědět kde je a nebudete ztrácet čas hledáním někde v uzamčené nepoužívané skříni na chodbě. Dá se vybírat ze spousty typů lékárniček, ať už nástěnných – kovových, plastových, dřevěných, uzamykatelných, přenosných nebo i jen volně ležících s různými typy náplní. Nějaké vhodné místo pro jednotlivé druhy lékárniček jistě najdete.

V dnešní době je také dobré zvážit úschovu důležitých nebo cenných dokumentů ve vaší kanceláři. V případě bezpečnostních schránek sázíte na jistotu. Možnosti jejich umístění jsou různé. S pořízením bezpečnostní schránky je také možné počítat již při stavebních úpravách kanceláře. V těchto případech jsou pevně zabudovány do zdi a viditelné jsou pouze jejich dvířka z masivní oceli.  Ne všude je to ale možné, a proto jde většina schránek ukotvit přímo do podlahy nebo zdi. Jedná se většinou o velmi kvalitní výrobky, které vydrží mnohdy celé generace. Vybírat můžete z několika variant. Existují např. bezpečnostní schránky s mechanickým nebo elektronickým zámkem. Záleží jen na vás, kterou variantu si zvolíte.

Důležitým prvkem každé kanceláře jsou i vhodně vybrané podlahoviny a to nejen z hlediska bezpečnosti, ale i estetiky a funkčnosti. Předem velmi podrobně zvažte výběr správného koberce, linolea či rohože. Ušetříte si tím nejen další náklady vynaložené na výměnu nebo údržbu takto nevhodně zvolené podlahy. Vhodně vybraná rohož může zamezit nežádoucímu uklouznutí, ale stejně tak jde i o velmi efektivní způsob ochrany podlahy před znečištěním. Pokud dáváte přednost linoleu a koberci, zvažte také estetické nároky. Zvolená barva je velmi důležitá a chcete se přece ve své kanceláři cítit příjemně a stejně tak působit i na své klienty.

Zdroj fotografií:  www.vmbal.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

QUERCUS NÁBYTEK, s.r.o.

Výroba a prodej nábytku.

Další firmy naleznete v katalogu firem