5 nových sportů, které můžete vyzkoušet po práci

Při golfu nebo tenisu se skvěle uzavírají obchody. Sporty, které Vám ale nyní představíme, jsou pravým opakem těchto tradičních a elegantních aktivit. Pokud toužíte alespoň na chvíli zapomenout na akciové trhy, průzkumy veřejného mínění a statistiky, budou tyto sporty nejlepším řešením. Můžeme Vám slíbit, že si dáte pěkně do těla a až bude po všem, vypustíte ochotně duši. Po náročném dni v práci a při sedavém zaměstnání si však nic lepšího nemůžete přát.

Zátěž pro ty, co nemají čas

Jste-li neustále vytížení, a přesto byste chtěli dát své fyzičce pořádně zabrat, vyzkoušejte CX Worx. Obrázek pány možná příliš nezaujme, ale fakta mluví za vše. Toto efektivní cvičení trvá pouhých třicet minut a často se při něm využívá speciální gumové lano. Intenzivní posilování je zaměřeno především na trup a ruce, které se velmi rychle tvarují. Ke zlepšení fyzické kondice se využívá klasické posilování, silové výdrže a tahy s gumou.

Golf trochu jinak

O sportu businessmanů jsme se sice již zmínili, nyní Vám však představíme jeho fyzicky náročnější obdobu. Disc golf je zajímavým spojením sportu zvaného frisbee (létající talíř) a principu golfu. Cílem hry je dokončit jamku co nejmenším počtem hodů. Vítězem se stává ten, kdo dokončí celé hřiště, přičemž na ploše je buď devět, dvanáct nebo osmnáct jamek. Hřiště je přitom navrženo tak, aby se hráč potýkal s přírodními překážkami a předvedl tak svoje schopnosti v opravdovém terénu.

Jako bojovníci

Jste-li přeci jen spíše typ do tělocvičny, zajděte na hodinu FLEXI-BAR. Název je odvozen od hlavní posilovací pomůcky, vibrační kmitací tyče. Princip cvičení pochází z rehabilitace, která se s FLEXI-BAREM prováděla. Práce s tyčí totiž posiluje vnitřní svaly a zmírňuje bolest zad. Je to tedy ideální cvičení pro pracovníky s počítačem. Při hodině je potřeba velké soustředění, stabilizace trupu a páteře, díky nimž si zlepšíte celkovou fyzickou kondici. Vzhledem k tomu, že při cvičení držíte FLEXI-BAR celou dobu v ruce, nepřijdou zkrátka ani svaly na pažích.

Proběhněte se na laně

Ano, čtete správně. Na gumovém laně se nemusí jen skákat z výšek, můžete s ním v klidu zůstat na zemi. Bungee running je běh proti odporu lana a hlavním cílem celé této dřiny je překonat co největší vzdálenost. Odpor se dá násobit počtem připoutaných lan. Zasoutěžte si se svými kolegy a přesvědčíte se, kdo z vás má největší páru.

Pouštějte draky

A to doslova. Pokud propadnete landkitingu, budete mít co dělat, abyste neuletěli. Jde o sport, který využívá manipulaci s padákem-drakem. Současně s tím se ale pohybujete na snowboardu, surfu nebo bugině. Musíte tedy koordinovat jízdu a let draka, který Vás táhne. Není divu, že jakýkoli druh landkitingu je považován za extrémní sport. Tak směle do toho!

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Jaroslav Pulchart - PUT

Nabízíme systém plných či prosklených interiérových příček umožňujících vysoce kvalitní dělení kancelářských, reprezentačních a podobných prostorů.

Další firmy naleznete v katalogu firem