5 + 1 tip na zaměstnání snů

Když jsme byli malí, měla většina z nás jasnou představu o tom, čím chceme jednou být. Škola nás nakonec z těch kosmonautů, dekoratérek a popelářů vyprofilovala jiným směrem. Až praxí však člověk zjistí, zda ho zvolená práce naplňuje. Vedle povolání či pozice, po kterých toužíme a snažíme se jim přiblížit, však existují zaměstnání, z nichž alespoň některé splňují i ty nejtajnější přání každého z nás. Podívejte se s námi na to, co všechno si můžete v práci užít a dostávat za to nemalý plat.

Zvýhodněná akce na práci

V dnešní době už nejsou slevové portály nic neobvyklého. Je to jen další způsob, jak prostřednictvím poukazů, nakoupit zajímavé věci a zážitky. Místo toho, abyste se stali dalším z řady zákazníků, můžete pro slevový portál pracovat. Jeden z těch největších u nás totiž nedávno vypsal výběrové řízení na neobvyklou pozici testovače slev. Náplň práce spočívá ve zkoušení nabídek uveřejněných na slevovém portálu a následném psaní recenzí, komentářů a doporučení. Testovač slev tak obchází restaurace, fit centra, salony krásy, sportovní areály nebo adrenalinové zážitky. A kolik za to? Odměna pro testovače slev činí 30 000 Kč měsíčně.

Je libo žolíky, prší nebo kanastu?

Tyhle karetní hry si raději nechte na dlouhé zimní večery strávené doma. Těmi byste si možná nevydělali ani na nový balíček karet. Za víc než perspektivní povolání je v tomto oboru považován profesionální hráč pokeru. Těch je však málo a většina se hraním skutečného či online pokeru spíše jen baví. Známý webový portál zaměřený právě na hraní pokeru vypsal pro své příznivce soutěž o hráčskou smlouvu na 42.000$ na rok. Vítěz by pak na různých šampionátech reprezentoval právě tento známý pokerový portál, přičemž peníze na hru jsou počítány do výsledné ceny smlouvy.

Práce v tropickém ráji

Jednu z nejatraktivnějších a zároveň nejneobvyklejších pozic nabízí Austrálie. V rámci kampaně na podporu cestovního ruchu vytvořila pracovní nabídku na místo správce ostrova Hamilton ležícího poblíž australského pobřeží. Půlroční kontrakt vítězi rozsáhlého výběrového řízení přináší v přepočtu 2 miliony korun. Na oplátku se vybraný správce bude věnovat všem aktivitám, které se dají na ostrově zažít (potápění, surfování, plachtění či golf), napíše o nich na blog, natočí videa a pořídí fotky. V rámci propagace ostrova bude dávat rozhovory všem dostupným médiím, bude fanoušky informovat na sociálních sítích a přijímat oficiální návštěvy i turisty, kteří sem zavítají.

Dejte si chuťovku nebo drink, zaplatí Vám

Práce, kterou by v pozměněné podobě uvítal snad opravdu každý, se nazývá degustátor a věřte, že ochutnávat se dají opravdu různé dobroty. Od klasického testování piva či vína si můžete nechat platit i za konzumaci kávy nebo čokolády. Degustátor při své práci využívá svých senzorických schopností a zjišťuje, zda testovaný vzorek obsahuje přesně ty ingredience a jejich poměry, jaké jsou u daného nápoje či jídla vyžadovány. Práce je to však nesmírně těžká, ačkoli si lidé myslí, že degustátora platí jen za to, že se dobře nají a napije.

Chvíli nahoru, chvíli dolů

Pokud máte stále dětskou duši, rozhodně oceníte atraktivní nabídku britské cestovní kanceláře, která letos v lednu vypsala výběrové řízení na pozici testovače vodních skluzavek. Za 300 tisíc za šest měsíců bude úkolem jednoho šťastlivce objíždět zajímavé zahraniční destinace a sjíždět atrakce v místních aquaparcíh. Své zkušenosti a zážitky z jednotlivých tobogánů a klouzaček bude poté testovač sdílet na sociálních sítích. Mimo platu nabízí cestovní kancelář i týdenní dovolenou pro dva.

Svého štěstí strůjce

Dodatečný šestý tip na práci snů se týká všech těch, kteří mají vlastní soukromou představu o tom, co by je bavilo, ale nabídky pracovních portálů jsou na taková přání krátké. Vynikáte-li v něčem, máte-li nějakou žádanou dovednost, věnujete-li se ruční výrobě nebo jste-li tvůrčí, dejte se do toho na vlastní pěst. Ze záliby můžete snadno udělat své povolání a hlavní zdroj příjmů. Existuje celá řada lidí, která ze své nejoblíbenější volnočasové aktivity dokázala udělat placenou práci. Odhoďte zábrany a dejte se do toho také!

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Top Office

Nabízíme Vám ergonomické kancelářské židle, pohodlná kancelářská křesla, elegantní kancelářský nábytek i praktické kancelářské doplňky.

Další firmy naleznete v katalogu firem