Žhavým trendem interiérového designu jsou samolepky na zeď

Ačkoli ještě před několika lety o velkoformátových samolepkách na zeď slyšel málokdo a ještě méně lidí se jimi zabývalo, dnes patří k oblíbeným a stále více využívaným bytovým doplňkům. Výběr motivů je široký a dokonce si můžete pořídit samolepku od některého mladého návrháře či designéra, který se samolepkami zabývá. Vhodnou nástěnnou dekoraci můžete využít doma, ale i ve veřejných prostorách či v práci. Pojďte s námi vybrat tu pravou!

První krok

V případě, že Vás myšlenka samolepicích nástěnných motivů zaujala, je třeba vzít v úvahu hned několik věcí. Zaprvé jde především o samotný prostor, který byste chtěli samolepkami dekorovat. V případě kanceláří či jiných pracovních interiérů je nutné zvážit vhodnost užití samolepek a jejich motivu. Některé totiž mohou jen jemně podtrhnout celkovou atmosféru a design prostoru, jiné se stanou naopak ústředním motivem místnosti.

Vzorník

Při prohlížení nabídkových katalogů s jednotlivými motivy Vás zřejmě potěší široký výběr všelijakých tvarů, vzorů a námětů. Najdete ryze univerzální témata, ale i velice vyhraněné nápady pro fajnšmekry. Některé samolepky se více hodí do seriozního pracovního prostředí a jiné, s notnou dávkou humoru, byste si spíše vybrali k sobě domů. V kanceláři i doma tak můžete mít na zdi od Volzwagenu Beetle, přes Marilyn Monroe až po siluetu New Yorku nebo pražského Žižkova.

Snadné a rychlé použití

To je jedna z nesporných výhod samolepek na zeď. Při malování či tapetování si většinou zveme odborníky, ale k aplikaci nástěnného motivu stačí jen trocha času a šikovnosti. Během chvíle se Vám po zdi může pnout krásná rostlina nebo pobíhat drobná zvířátka. Samolepky se na zeď nejčastěji lepí s pomocí přenosové fólie, kterou na ně připevníte z lícní strany. Fólie bude na samolepce držet do té doby, než ji celou přilepíte a fólii sejmete. Při čerstvé výmalbě se navíc doporučuje počkat s lepením samolepek jeden až dva týdny.

Průzkum trhu

Pokud při výběru vhodného motivu zabrousíte na internet, dostanete se přímo do centra veškerého dění týkajícího se nástěnných samolepek. Najdete zde výhradně designové tvůrce samolepek i klasické výrobce, kteří se často mimo samolepek zabývají i tapetami a dalšími technikami výzdoby interiéru. Na českém trhu můžete narazit na obchod Lepime.cz, jehož předností je, že u jednotlivých motivů uvádí i míru obtížnosti lepení. Bláznivé samolepky najdete na webu obchodu Fugu, který se mimo to zabývá i návrhy motivů nažehlovaček na textil. Výhradně designovou záležitostí je značka SOFISTICK, která spolupracuje s řadou umělců a výtvarníků, kteří navrhují originální série nástěnných samolepek. Co se týče formátu, můžete si pořídit motiv o velikosti desítek centimetrů, ale také o ploše metru čtverečního a více. Záleží jen na tom, kolik máte k dispozici místa. Ceny samolepek se pohybují od několika set korun po jeden až dva tisíce za jeden motiv. Nejčastěji je to odstupňováno právě podle formátu. Přejeme hravé lepení


Zdroj úvodní fotografie: www.kvalitnisamolepky.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

HELAP s.r.o. Vše pro kancelář

Velkoobchod prodává vše pro kancelář. K objednání je i občerstvení a drogerie. Sortiment je široký - výběr z 6500 položek.

Další firmy naleznete v katalogu firem