Zelená barva dodá kanceláři potřebnou energii

Svěží zelené odstíny se s jistotou hodí do každé části obytného prostoru, protože jeho uživatelům dodají pocit klidu, jistoty a naděje. Vzhledem k tomu, že je tato barva považována za symbol přírody, můžete tuto atmosféru lehce přenést i do své pracovny či kanceláře. Zelenou můžete lehce oživit již vybavený prostor nebo z ní vytvořit dominantní prvek interiérového designu.

 

Zelená neškodí

Protože je zelená v porovnání s ostatními barvami považována za konzervativní, můžete jí v interiéru použít i ve větším množství. Při volbě vhodných odstínů zelené je můžete navzájem kombinovat a hlavní barvu v místnosti doplnit o další. V současnosti patří k nejmodernějším trendům v designu, módě i bydlení zelený odstín limetkové a peprmintové. Jejich předností je, že za všech okolností působí čerstvým a osvěžujícím dojmem, což se může v pracovním prostředí hodit.

Kancelář v zelené barvě

Možnosti výběru

Zelenou barvu můžete díky jejímu charakteru kombinovat především s bílou, ale i s dalšími světlými barvami jako je například žlutá. Ať už zvolíte spíše variantu zeleného pozadí a světlého nábytku nebo naopak, bude to působit velice stylově. Rozhodně ale volte teplejší tóny barev jako jsou trávově zelená nebo již zmíněné limetková a peprmintová. Příjemný odstín zelené najdete například v nabídce kancelářského vybavení od Jena-nábytek.

Kancelář v zelené barvě

Nechte se pohltit

V případě, že Vás myšlenka zeleného interiéru nadchla, nebojte se větších změn. Následující fotografie dokazuje, že i sytá trávově zelená použitá na stěnách a na sedacím nábytku nemusí být příliš přehnanou kombinací. Uvidíte, že čím více ji v pracovním prostoru uplatníte, tím intenzivněji na Vás bude působit.

Kancelář v zelené barvě

Kouzlo zelené barvy si ukážeme na několika nábytkových kusech, které by mohly snadno dodat Vašemu interiéru energii a svěžest.

1. Kancelářská židle

Pracovní židle od značky Knoll je dalším krokem ke zdravějšímu sezení. Podporu beder a celých zad tvoří elastická síť opěradla. Designová značka jakou je Knoll ovšem myslí i na vizuální podobu svých produktů. Kancelářská židle v populárním limetkovém odstínu je stylovou variací na klasické modely pracovního sedacího nábytku.

Kancelář v zelené barvě

2. Stůl

Pokud se rozhodnete umístit doprostřed kanceláře zelený stůl jako výrazný solitér, zapomeňte raději na židli ve stejné barvě. Nejbližší okolí doplňte o bílý, šedý nebo již zmíněný žlutý nábytek a doplňky. Díky tomu, že jsme u stolů zvyklí na obvyklé barvy (černá, hnědá, bílá) působí zelená dokonce hravým dojmem. V pracovně nebo kanceláři se lehce stane podporou Vaší kreativity.

Kancelář v zelené barvě

3. Koberec

Chcete-li v interiéru zvýraznit opomíjené prvky, můžete sáhnout po originálním koberci značky Nanimarquina. Jako ostatní modely, této španělské společnosti, se i tento konkrétní koberec vyznačuje vysokým vlasem. To v kombinaci se zelenou barvou dodává koberci spíše podobu hustého trávníku.

Kancelář v zelené barvě

4. Stolní lampa

V případě, že se rozhodnete pro klasičtější interiér doplněný prvky a drobnostmi v zelených barvách, můžete sáhnout i po stolní lampě Pantop. Lampa má tvar zvonce a její autor, dánský designér Verner Panton, jí vytvořil i ve stropní a podlahové variantě.

Kancelář v zelené barvě

Zdroje fotografií: jena-nabytek.cz, begoodesign.net, homexgarden.com, verpan.com, nanimarquina.com, mdfitalia.it

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Multised, spol. s r.o.

Výroba kancelářských, konferenčních židlí a křesel.

Další firmy naleznete v katalogu firem