Založte si vlastní obchodní společnost

Snad každý touží po tom být svým pánem. Pokud máte podnikatelský potenciál, můžete si sen lehce splnit založením vlastní firmy. Právní formu obchodní společnosti zvolíte dle možností a potřeb vašeho podnikání a budete postupovat dle stanovených kroků. Zápisem do obchodního rejstříku totiž veškeré podobnosti mezi typy právních forem obchodních společností končí. U každé ze šesti z nich je třeba se držet konkrétního postupu.

 

Administrativní kolečko

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli právní formu, připravte se na to, že založení nové společnosti není nic jednoduchého. Je třeba si pohlídat všechny termíny, typy smluv a úřady, které musíte obejít. Mimo rejstříkového soudu nesmíte opomenout nahlásit společnost na finančním úřadě, zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení. V současnosti se však rozmáhá služba, která toto všechno vyřeší za vás. Například při založení s.r.o., nejčastější právní formy u nás, si můžete najmout firmu, která zajistí vznik vaší firmy snadno a rychle.

Aby se o vás vědělo

K chodu vaší nové společnosti budou potřeba klienti. Potenciální zákazníky na sebe upozorníte prostřednictvím dobré propagace. Základem je vytvořit firmě jedinečnou identitu, díky níž si ji každý ihned zapamatuje. Logo, slogan, reklamy, prezentace a texty o vaší společnosti využijete v tiskovinách i na internetu. Tvorba webových stránek je ta část propagace, do které byste měli investovat dostatek času i peněz. Dostupnými a kvalitními informacemi vyjdete klientovi vstříc.

Vybavte se

Třetím krokem při zakládání vlastní společnosti je její fyzické zřízení. Čeká vás sjednání pronájmu kanceláří, zajištění interiérového i technického vybavení. Jedním ze způsobů jak můžete ještě více zvýšit produktivitu práce vašich zaměstnanců je pořízení osobních notebooků, které si budou moci zapůjčit domů. Řešením může být praktický a finančně nepříliš náročný Lenovo ThinkPad Edge.

Zdroj fotografie: wikimedia.org

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

ProInterier, s.r.o.

Poskytujeme komplexní nabídku produktů a služeb pro tvorbu a realizaci interiérů.

Další firmy naleznete v katalogu firem