Vzdělávání zaměstnanců se nyní firmám vyplatí i finančně

Zvyšování kvalifikace dnes již patří k obvyklým nástrojům většiny podniků, jak dosahovat ještě lepších výsledků. Zaměstnavatelé jsou si vědomi, že si již dávno nevystačí s tím, co se jejich pracovníci naučili jinde. Tento trend vítají obě zúčastněné strany, protože napomáhá dalšímu rozvoji pracovního trhu a lidských zdrojů.

 

 

 

Vzdělání stojí peníze

Rozvojem kvalifikace ovšem nemáme namysli doučování matematiky, cizích jazyků nebo práce s počítačem. Jde o systematické a dlouhodobé vzdělávání napříč obory a disciplínami, na které se podnik chce zaměřit. Společnosti další zvyšování odborné způsobilosti svých zaměstnanců podporují tím, že veškeré náklady s tím spojené hradí. Firma dostane perfektně vyškoleného pracovníka s požadovanou specializací a on si bezplatně zvýší vzdělání, na jehož základě dostane lepší místo.

Organizace výuky

Z hlediska efektivity dalšího vzdělávání zaměstnanců se doporučuje zajistit pořádání seminářů blízko jejich pracoviště, ale ne přímo v jeho rámci. Při výuce hrozí, že se bude část jejich pozornosti upírat k povinnostem v zaměstnání. Pokud společnost tyto podmínky splňuje, může pomýšlet na podporu od Evropské unie. Sociální fond podobné snahy dotuje, protože jeho cílem je snižování nezaměstnanosti a podpora rovných příležitostí. Náklady vynaložené firmou na vzdělávání tak mohou být až ze sta procent pokryty z evropských fondů.

Zvýšení prestiže společnosti

Zaměření výuky je různé. Některé programy upřednostňují marketing a management, díky nimž bude zaměstnanec schopen správně komunikovat s klienty, tvořit reklamu nebo se dozví o způsobu založení s.r.o. V rámci dlouhodobějších programů bude moci podnik z evropských dotací hradit nejen semináře a vyučující, ale i další náklady s tím spojené. Patří sem nákup techniky a vybavení učeben jako jsou počítače, projektory, promítací plátna a počítačové programy.

Zdroj fotografie: wikimedia.org

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

EMBA eshop

Eshop tradičního českého výrobce obalů, lepenek, pákových pořadačů (šanonů), archivních systémů a kancelářských potřeb z hladké lepenky.

Další firmy naleznete v katalogu firem