Venkovní roleta, která šetří energii i finance potřebné na vytápění

Kdo by neznal kouzlo podkrovních interiérů se střešními okny. Právě díky neobvyklosti prostor, které mají svůj půvab, jsou byty či domy s podkrovím mezi lidmi velmi oblíbené. Také k nim patříte? Pokud ano, máme pro vás skvělý tip, jak své bydlení ještě vylepšit, a zvýšit tak kvalitu svého života. Podkrovní bydlení je většinou spojeno se střešními okny, kterými prostupuje více světla než okny klasickými. Součástí střešních oken by tak neodmyslitelně měly být stínící systémy. Uvažujete nad investicí do venkovních rolet? Věřte, že existují takové zastiňující doplňky, které vám dokonce ušetří náklady na energie.

Energeticky úsporná roleta pro pohodlí domova

Jak to funguje? Všichni dobře známe chladné zimní měsíce, které vedou k tomu, že se snažíme vytopit prostory co nejvíce. To se však při neustálém zvyšování energií stává poměrně drahou záležitostí, protože teplo může unikat ven. V případě, že si chcete u vás doma dopřát tepelnou pohodu interiéru, jsou pro vás energeticky úsporné venkovní rolety jasnou volbou. Právě díky nim dojde k zlepšení tepelně-izolačních vlastností střešních oken, takže velké tepelné ztráty se pro vás stanou minulostí. Střešní okno je z vnější strany izolované, čímž je zamezeno zbytečnému úniku tepla až o 15 %  a zároveň zabráněno prostupu chladu dovnitř. A co v letním období? Venkovní roleta si poradí i s vysokými teplotami. Dnes již nemusí platit, že v podkrovním interiéru je horší klima než v klasickém. Prostřednictvím těchto venkovních rolet bude totiž vaše podkroví uchráněno i před přehříváním.Okenní roleta VELUX

Jak vybrat správnou roletu?

Pokud již máte jasno ve volbě předokenní rolety, poradíme vám s výběrem té správné varianty. Rozhodnout se můžete pro různé typy ovládání i materiálové provedení. Nejprve však musíte zjistit správnou velikost střešního okna, na které chcete roletu umístit. Kde hledat? Označení velikosti většinou najdete na štítku umístěném v pravém horním rohu křídla střešního okna. Jakmile budete znát správnou velikost, můžete se zaměřit na výběr materiálu. Společnost VELUX nabízí venkovní rolety v hliníkovém, měděném a titanzinkovém provedení. Nejvhodnější je kombinace stejného materiálu u okna i u rolety.

V neposlední řadě si pak můžete vybrat ze tří druhů ovládání. Manuální je vhodné, když se střešní okna nachází ve vašem dosahu. Jestli si však chcete dopřát větší komfort, pořiďte si zastiňovací systémy na dálkové ovládání s elektrickým nebo solárním pohonem. Nejen, že vám usnadní manipulaci s nimi, ale především si budete moci dopřát i centrální nastavení zatemnění. Budete si tak moci nastavit různé časové horizonty zatažení či vytažení rolet.

Instalace rychle a jednoduše

Rozhodli jste se pro nákup předokenních rolet, ale bojíte se nákladné instalace? Nemusíte. Výhodou předokenních rolet je, že mohou být nainstalovány kdykoliv a celkem jednoduše i dodatečně bez velkého zásahu do interiéru. Výjimku tvoří pouze zastiňovací doplňky na elektrický pohon, kde je nutné dopředu počítat s přívodem elektrické energie. Neváhejte, s venkovními roletami budete mít optimální tepelný komfort po celý rok.

Kde najdete kvalitní předokenní rolety? Zkuste venkovní rolety VELUX, které jsou vyvíjeny s cílem nejen zvýšit vaše pohodlí, ale zároveň maximalizovat tepelně izolační vlastnosti oken.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROGRESS INTERIOR (pobočka Chrudim IV)

Kuchyňské a bytové studio nabízí luxusní moderní kuchyně, dětský rostoucí nábytek, 3D návrhy, vizualizace, realizace interiérů. Dodáváme kuchyňský nábytek, linky, stoly, židle, obývací stěny, pokoje. Návrhy moderních obývacích pokojů a kuchyní.

Další firmy naleznete v katalogu firem