Venkovní roleta – domácí komfort ve znamení úspor

Jste-li vlastníky nového či rekonstruovaného domu, toužíte jistě po co nejefektivnějším provozu celé domácnosti. Takového stavu lze dosáhnout díky stálému klimatu v domě bez ohledu na to, zda je venku zima nebo léto. Vzhledem k tomu, že teplý vzduch stoupá vzhůru, patří střecha společně s okny k nejproblematičtějším místům úniku domácího tepla. Společným řešením obou kritických bodů stavby domu jsou venkovní ochranné prvky. Jedním z nich je i předokenní roleta, která podkroví ochrání od vnějších vlivů a ztrát tepla.

Dostupné řešení pro každé podkroví

Chcete-li půdní byt zbavit nedostatků, které vás trápí po celý rok, začněte uvažovat o instalaci venkovní stínicí techniky. Investice do střešních oken je důležitá ve chvíli, kdy se místnosti v podkroví v létě přehřívají a v zimě z nich uniká teplo. Díky tomu, že se venkovní rolety instalují před okno, můžete si je pořídit již při stavbě domu nebo jimi okna osadit až dodatečně. Samotná instalace neznamená žádný velký zásah do interiéru. Pouze v případě elektricky poháněného ovládání rolet je nutné počítat s drobnými úpravami kvůli přívodu energie. Bez dalších zásahů se obejdou další dvě varianty ovládání rolet – manuální nebo dálkové na solární pohon.

Rolety jako symbol úspor a soukromí

Klienti, kteří se již pro předokenní rolety VELUX rozhodli, tak učinili z několika pádných důvodů. Obytné prostory přiléhající přímo ke střeše jsou všeobecně více ovlivňovány venkovními podmínkami. Střešní stínicí systémy tomu ale s úspěchem zabraňují. Předokenní rolety dokáží izolovat podkrovní prostory před ztrátami tepla, ochránit je před přehříváním, omezit v nich hlukovou zátěž a zcela je zatemnit. Nejenom, že se zvýší kvalita života obyvatel podkrovního bytu, ale současně s tím se sníží jejich náklady na vytápění a klimatizaci.

Snadná montáž i zacházení

Předokenní roletu si můžete instalovat sami nebo si pro tuto práci najmout specializovanou firmu, doba montáže se pohybuje kolem 1 hodiny. Materiálové provedení rámu a lamel je přizpůsobeno nejběžnějším materiálům užívaným k výrobě střešních oken. Na výběr jsou hliníkové, měděné nebo titanzinkové rolety. Výhodu tohoto stínicího systému je fakt, že i se zataženou roletou můžete okno otevřít a vyvětrat podkrovní prostor. Předokenní rolety navíc snesou i tíhu sněhu a jsou opatřeny bezpečnostním systémem při otevírání pod těžkým sněhem. Díky řadě výhod si i vy můžete vylepšit svůj domácí komfort.

Veškeré další informace o venkovních a předokenních roletách najdete na
www.predokenni-roleta.cz.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROGRESS INTERIOR (pobočka Chrudim IV)

Kuchyňské a bytové studio nabízí luxusní moderní kuchyně, dětský rostoucí nábytek, 3D návrhy, vizualizace, realizace interiérů. Dodáváme kuchyňský nábytek, linky, stoly, židle, obývací stěny, pokoje. Návrhy moderních obývacích pokojů a kuchyní.

Další firmy naleznete v katalogu firem