Veletrhy designu a kancelářského nábytku v roce 2013

Na konci října proběhla uzávěrka přihlášek do nové výstavní sezóny veletrhů a přehlídek nábytku, designu a bytových doplňků. Díky tomu jsou již známy konkrétní termíny jednotlivých akcí a my Vám je všechny podrobně představíme. Nábytkářské výstavy se konají v průběhu celého roku, takže můžete snadno sledovat aktuální trendy v interiérovém designu.

 

 

Pragointerier – únor 2013, Výstaviště Holešovice, Praha

První inspiraci v novém roce budete moci načerpat na 26. ročníku mezinárodního veletrhu bytového designu Pragointerier. Bohatá přehlídka nábytku a doplňků s účastí zahraničních firem se uskuteční v termínu 14. – 17. 2. 2013. Součástí výstavy je navíc soutěžní sekce Top Light, kde výrobci osvětlení představí své designové novinky. A jako již tradičně se, v rámci Salonu novinek a designu, budou moci návštěvníci seznámit s těmi nejnovějšími interiérovými nápady.

Veletrhy nábytku a designu 2013

For Furniture – březen 2013, Výstaviště Letňany Praha

V Praze se koná i druhá výstava, kterou najdete pod jednotícím názvem For Furniture. V pořadí již 3. veletrh nábytku a bytového designu však zahrnuje řadu dalších akcí. Zajímat by Vás mohla prezentace kancelářského nábytku For Office nebo veletrh bydlení, stavby a renovací For Habitat. Celá akce se v Letňanech uskuteční v termínu 21. – 24. 3. 2013. Již nyní se můžete těšit na účast odborníků z oblasti architektury a designu, poradenství při zařizování bytu nebo kanceláře a bohatý doprovodný program.

Veletrhy nábytku a designu 2013

Mobitex – duben 2013, BVV Brno

Mimo hlavní město, se ve dnech od 23. 4. do 27. 4. 2013, odehrává mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu Mobitex. Brněnská přehlídka chce svým programem konkurovat velkoobchodní a masové produkci nábytku na českém trhu. Část s názvem Projekt New Design prezentuje novinky firem, které nejsou v tuzemském prostředí až tak často k vidění. Sekce Inspirativní interiéry je vhodnou výchozí platformou pro bytová studia, architekty a interiérové designéry, kteří zde mohou představit své originální realizace. Tato část zároveň slouží jako prostor pro poradenství návštěvníkům Mobitexu.

Veletrhy nábytku a designu 2013

Tendence – září 2013, Výstaviště Holešovice, Praha

Po prázdninové pauze se hned v polovině září uskuteční veletrh Tendence, který rovněž zastřešuje několik souběžně probíhajících akcí. Přehlídka prezentuje interiéry, design, dekorace, osvětlení, doplňky a bytový textil. V termínu 13. – 16. 9. 2013 proběhne již 18. ročník tohoto mezinárodního veletrhu, v jehož programu najdete řadu specializovaných výstav (Moderní ložnice, Světlo a design).

Veletrhy nábytku a designu 2013

For Interior – září 2013, Výstaviště Letňany Praha

Do již klasické nabídky podzimních výstav patří také veletrh nábytku, interiérů a designu For Interior, jehož 4. ročník se v příštím roce odehraje. Ve dnech od 26. 9. do 29.9. 2013 se přehlídka uskuteční souběžně s akcí For Decor&Present, kde návštěvníci uvidí aktuální trendy a novinky z oblasti dekorací, dárků a bytových doplňků. Tato výstava doprovodí nábytkový veletrh, na kterém bude k vidění vše nové z oblasti návrhů a realizací interiérů a vybavení.

Veletrhy nábytku a designu 2013

Designblok – říjen 2013, území celé Prahy

Zvláštní postavení má mezi ostatními veletrhy akce zvaná Designblok, která proběhne v termínu 7. – 13. 10. 2013. Přestože je událost zacílena na širokou veřejnost, orientuje se na design a všechny jeho oblasti. Mimo interiérových expozic se tu návštěvníci setkávají s prezentacemi šperků, oděvů i  užitkového designu od těch nejlepších českých návrhářů. Chcete-li vědět, čím se zabývají stálice tuzemského designu a poznat tvorbu studentů i nových tváří zdejší tvorby, neměli byste si nechat Designblok ujít. Součástí akce je i prestižní Fashion Week.

Veletrhy nábytku a designu 2013

Bydlení – listopad 2013, Výstaviště Flora Olomouc

K další mimopražské výstavě patří také veletrh nábytku, interiérového vybavení, doplňků a životního stylu Bydlení v Olomouci. 19. ročník prodejního veletrhu se tentokrát uskuteční v termínu 1. – 3. 11. 2013. V rámci přehlídky nábytku budou představeny novinky z oblasti designu kanceláří. Doprovodný program jako vždy nabídne i výtvarné dílny nebo ukázky tradičních řemesel.

Zdroje fotografií: tendence.eu, designblok.cz, forinterior.cz, bvv.cz/mobitex, forfurniture.cz, flora-ol.cz, pragointerier.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

HELAP s.r.o. Vše pro kancelář

Velkoobchod prodává vše pro kancelář. K objednání je i občerstvení a drogerie. Sortiment je široký - výběr z 6500 položek.

Další firmy naleznete v katalogu firem