Srovnání portálu Vkanceláři.cz: Zbavte se tajných dokumentů jednoduše a efektivně

Každá firma pro své vlastní potřeby produkuje řadu písemností a dokumentů, které by se neměly dostat do cizích rukou. V rámci zachování obchodního tajemství, know how i ryze osobních údajů je proto vhodné se takových dokladů zbavit. Nejspolehlivějším  prostředkem je skartování, které nám zaručí, že údaje ze zničeného papíru již nikdo nezneužije. Pro tyto účely jsme pro vás připravili srovnání firemních skartovaček. Zaměřili jsme se na velikost objemu odpadní nádoby, stupeň utajení, typ skartovaný materiál a počet listů, které je najednou skartovačka schopna zlikvidovat.

 

Stupně utajení skartace:

1 – obecné písemnosti, kterým vypršela doba povinné archivace (šířka proužku 12 mm)
2 – interní podklady, špatné kopie (šířka proužku 6 mm)
3 – důvěrné spisy – např. z personálního oddělení (šířka proužku 2 mm)
4 – dokumenty podléhající utajení (kousky 2×15 mm)
5 – tajné spisy s vysokými bezpečnostními požadavky (kousky 0,8×13 mm)

 

Rexel Auto+100

Značka Rexel je jedním z nejuznávanějších výrobců skartovacích zařízení. Tento model je výjimečný díky automatickému podávání listů. V rámci námi sledovaných parametrů ovšem nesplňuje obvyklé provozní požadavky. Nádoba na odpad je s objemem 27 litrů největší ze všech, ale stupeň utajení 2 a možnost skartovat jen 6 listů najednou je naopak tím nejnižším výkonem. Skartovačka Rexel Auto +100 dokáže úspěšně zničit i kancelářské sponky či kreditní karty. S nosiči jako je CD a DVD už si ale neporadí. V tomto případě se nám zdá poměr cena/výkon nevyrovnaný.

Cena: 5 342 Kč
Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: *** (3 z 5)

Srovnání kancelářských skartovaček
Srovnání kancelářských skartovaček

Martin Yale Confidental

Ve srovnání s prvním modelem je tato kancelářská skartovačka o poznání menší, protože objem její odpadní nádoby činí 15 litrů. Ostatní parametry už ale více odpovídají potřebám uživatelů. Skartovačka Martin Yale totiž nabízí stupeň utajení 3 a možnost skartovat najednou i 8 listů papíru. Mimo klasických dokumentů umí zlikvidovat i nosiče typu CD a DVD, kreditní karty a sponky. S ohledem na cenu, která je v tomto srovnání nejvyšší, je poměr cena/výkon stále nedostačující.

Cena: 5 680 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: *** (3 z 5)

Fellowes P 58 Cs

Tato skartovačka značky Fellowes v podstatě odpovídá kancelářskému standardu. Objem odpadní nádoby je 22 litrů, stupeň utajení 3 a zařízení nabízí možnost skartovat až 9 listů papíru. Mimo něj zde můžete zničit i sponky nebo kreditní karty. Pro běžný chod kanceláře naprosto vyhovující. Vzhledem k tomu, že skartovačka neumí likvidovat nosiče CD a DVD je i cena optimální. Poměr cena/výkon hodnotíme velmi příznivě.

Cena: 3 111 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: **** (4 z 5)

Srovnání kancelářských skartovaček
Srovnání kancelářských skartovaček

HSM Shredstar X10

Tato skartovačka je jedním ze dvou případů z našeho srovnání, které splňují všechny předpoklady náročnějšího kancelářského provozu. Objem nádoby na odpad je 21 litrů, stupeň utajení 3 a při skartaci je schopná zlikvidovat až 12 listů papíru najednou. Samozřejmostí je i skartace sponek, karet i nosičů CD a DVD. Za tyto služby není ani cena skartovačky HSM nijak přemrštěná. Poměr cena/výkon je nadprůměrný a zařízení tak splňuje všechny uživatelské požadavky.

Cena: 3 952 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: ***** (5 z 5)

Paper Monster L220 CC

Právě tento model se může z hlediska výkonu srovnávat s předchozí skartovačkou. Objem nádoby činí 22 litrů, stupeň utajení 3 a stejně tak zvládne skartovat 12 listů papíru najednou. Se zařízením Paper Monster můžete likvidovat karty, sponky i CD a DVD. Jediné mínus oproti předcházející skartovačce je o něco vyšší cena. Poměr cena/výkon je i tak výborný, proto také tento typ kancelářského zařízení bude vítaným pomocníkem v každodenním provozu.

Cena: 4 337 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: ***** (5 z 5)

Srovnání kancelářských skartovaček
Srovnání kancelářských skartovaček

Paper Monster L 163: TIP portálu Vkanceláři.cz

I přes kvality zmíněných modelů jsme se rozhodli doporučit vám tuto menší skartovačku značky Paper Monster. Objem odpadní nádoby je sice 16,3 litru, ale stupeň utajení 3 a možnost skartovat až 9 listů papíru najednou ji vrací mezi standardní zařízení. Stejně jako ostatní umí zlikvidovat karty, CD, DVD i diskety. Portál Vkanceláři.cz však především kladně hodnotí přídavná kolečka, díky kterým můžete skartovačku dle potřeby přesouvat. Navíc se nám líbí její design, který si můžete vybrat z tří nabízených variant. Toto zařízení se stane stylovým a výkonným pomocníkem každé kanceláře. Poměr cena/výkon hodnotíme jako velmi výhodný.

Cena: 3 167 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: ***** (5 z 5)

 

Zdroje fotografií: papermonster.eu, en.hsm.eu, martingale.com, rexeleurope.com, fellowes.com

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

IMEGO

Kompletní vybavení kanceláří a kancelářských interiérů.

Další firmy naleznete v katalogu firem