Srovnání portálu Vkanceláři.cz: šest barevných laserových tiskáren do kanceláře

V prvním článku o tiskárnách jsme uvedli důležité parametry pro výběr toho správného zařízení pro domácnost i kancelář. Nyní se dostáváme k praktickému srovnání šesti modelů barevných laserových tiskáren, které prošly hodnocením portálu Vkanceláři.cz. Zaměřili jsme se především na rychlost tisku, cenu, objem zásobníku, design a srovnali jsme tyto parametry v poměru cena/výkon.

 

 

 

Samsung CLP-320N

Od pohledu moderní tiskárna Samsung je v mnoha ohledech srovnatelná s většinou ostatních barevných laserových zařízení na trhu. Největší mínus tohoto modelu spatřujeme ve výrazně podprůměrné rychlosti tisku, která se pohybuje okolo 4 stran/min. Zásobník má kapacitu 130 listů a oboustranný tisk se musí provádět ručně. Výhodou je naopak to, že se k tiskárně může současně přihlásit více uživatelů. Celkový design je příjemný. Poměr cena/výkon je nedostatečný.

Cena: 5 688 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: ** (2 z 5)

Srovnání barevných laserových tiskáren
Srovnání barevných laserových tiskáren

Canon i-SENSYS LBP-5050

U tiskárny Canon se celkový komfort při tisku mírně zvyšuje. Uváděná rychlost tisku u tohoto zařízení je 8 stran/min. a objem zásobníku činí 150 listů. Nejvýraznějším kladem je kvalita tisku, která je u barevného modelu prvotřídní. Ostatní lehce podprůměrné vlastnosti spolu s nevýrazným designem, řadí tiskárnu Canon k ryzímu průměru na českém trhu. Pakliže za podobnou cenu očekáváte víc, čtěte dále. Poměr cena/výkon je mírně pod průměrem.

Cena: 3 615 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: *** (3 z 5)

HP LaserJet Pro CP1525n Color

Velice obdobné parametry splňuje i tato tiskárna značky Hewlett Packard, která se od předchozí liší snad jen vyšší cenou. Uváděná rychlost tisku je 8 stran/min. a objem zásobníků je obvyklých 150 listů. Oboustranný tisk se zajišťuje ručně a kvalita tisku odpovídá obvyklé uživatelské potřebě. Ani tentokrát nejde o designově zajímavou tiskárnu. Poměr cena/výkon je navíc podprůměrný.

Cena: 5 490 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: *** (3 z 5)

Srovnání barevných laserových tiskáren
Srovnání barevných laserových tiskáren

Epson AcuLaser C1700

Barevná laserová tiskárna Epson posunuje hranice kvality opět o něco dále. Rychlost barevného tisku se pohybuje kolem 10 stran/min., čímž tato tiskárna splňuje nároky současného uživatele. Objem zásobníku je opět 150 listů, což je u těchto stolních typů tiskáren celkem obvyklé. Oboustranný tisk se sice také musí provádět ručně, ale zařízení je jinak zcela kompaktní a z hlediska designu průměrné. Poměr cena/výkon je přijatelný a pro normální kancelářský provoz dostačující.

Cena: 3 443 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: **** (4 z 5)

Konica Minolta magicolor 3730DN

Při hledání nejvýkonnější barevné laserové tiskárny se určitě nezapomeňte podívat na parametry tohoto modelu. Rychlost tisku je úctyhodných 24 stran/min., funguje zde oboustranný tisk a objem zásobníku je 250 listů. Ovládání v češtině je další plus, díky kterému se dají přehlédnout i větší rozměry tiskárny a nevýrazný design. V případě takového výkonu, ale dostávají přednost uživatelské funkce. Poměr cena/výkon je nanejvýš příjemný.

Cena: 5 694 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: ***** (5 z 5)

Srovnání barevných laserových tiskáren
Srovnání barevných laserových tiskáren

Samsung ML-1630: TIP portálu Vkanceláři.cz

Pakliže se považujete alespoň za částečné estéty a nechcete mít v kanceláři pouze krabici na tištění papírů, máme pro vás jeden zajímavý tip. Výkon i cena jsou uživatelsky přívětivé a design považujeme za nadstandardní. Tiskárna je vysoká pouze 12 cm, do zásobníku se vejde sice jen 100 listů, ale rychlost tisku je až 16 stran/min. I tento skvost má tedy své mouchy. Poměr cena/výkon je odpovídající. Za design dáváme hvězdu navíc.

Cena: 3 162 Kč

Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: **** (4 z 5)

Zdroje fotografií: samsung.cz, canon.cz, konicaminolta.cz, hewlettpackard.cz, epson.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PEŠKA - židle a křesla, s.r.o.

Vyrábíme židle, křesla a kancelářské židle.

Další firmy naleznete v katalogu firem