Srovnání portálu Vkanceláři.cz: pět inkoustových tiskáren vhodných do kanceláře

Po prvním testování tiskáren vám přinášíme druhou část srovnání, ve kterém jsme se tentokrát zaměřili na inkoustové tiskárny. Hodnocení jsme prováděli na základě stejných parametrů jako v prvním článku o laserových tiskárnách. Zajímala nás rychlost tisku, cena, objem zásobníku, design a porovnali jsme tyto vlastnosti v poměru cena/výkon. Díky tomu můžete srovnávat i jednotlivé technologie tiskáren mezi sebou.

 

 

 

HP OfficeJet Pro 8000

V podstatě velmi výkonná tiskárna s moderním designem. Rychlost barevného tisku dosahuje 34 stran/min. a funguje zde automatické otáčení stran. Do zásobníku se vejde až 250 listů. Design je průměrný. Zklamáním je fakt, že od modelu OfficeJet 6000 se výkon tiskárny nikam výrazně neposunul, ale zvýšila se cena. Proto v tomto případě poměr cena/výkon neodpovídá.

Cena: 4 849 Kč
Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: *** (3 z 5)

Srovnání inkoustových tiskáren
Srovnání inkoustových tiskáren

CANON PIXMA iX4000

V porovnání s první tiskárnou je toto inkoustové zařízení značky Canon výkonově horší. Třetí hvězdičku si však získalo vysokou kvalitou tisku a tolerancí formátu A3. rychlost tisku je však pouze 14 stran/min. a objem zásobníku je jen 150 listů. Oboustranný tisk se musí navíc provádět ručně a celkový design je podprůměrný. Poměr cena/výkon je opět nedostačující.

Cena: 5 733 Kč
Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: *** (3 z 5)

Epson L100

Srovnatelná s Canonem je tiskárna Epson, která nabízí rychlost tisku 15 stran/min. a zásobník pouhých 100 listů. Oboustranný tisk se musí provádět ručně a ani design není nijak výjimečný. Velkou výhodu však spatřujeme ve velkokapacitním inkoustovém zásobníku, který výrazně snižuje náklady na tisk. Poměr cena/výkon je v tomto případě v rovnováze.

Cena: 4 090 Kč
Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: *** (3 z 5)

Srovnání inkoustových tiskáren
Srovnání inkoustových tiskáren

HP OfficeJet 6000

Jak už jsme uvedli na začátku, tento model nabízí skvělý výkon a navíc za atraktivní cenu. Rychlost tisku se pohybuje okolo 31 stran/min. a velikost zásobníku je 250 listů. Oboustranný tisk funguje automaticky. Design je příjemný, ale nijak výjimečný. Poměr cena/výkon je v tomto případě nadprůměrná. Tato tiskárna se hodí do každé náročnější kanceláře.

Cena: 2 699 Kč
Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: ***** (5 z 5)

Epson Stylus Office B42WD: TIP portálu Vkanceláři.cz

Obdoba předchozí tiskárny značky HP. Nabízí ještě rychlejší tisk, který se pohybuje kolem 38 stran/min. Zásobník se dá opět doplnit 250 listy a funguje zde i oboustranný tisk. Portál Vkanceláři.cz doporučuje tuto tiskárnu z důvodu velmi výhodného poměru cena/výkon a i pro její vkusný a jednoduchý design. Díky němu se bude tiskárna Epson vyjímat na každém pracovním stole.

Cena: 2 590 Kč
Hodnocení portálu Vkanceláři.cz: ***** (5 z 5)

Srovnání inkoustových tiskáren

 

 

Zdroje fotografií: canon.cz, epson.cz, hp.com/cs

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Orvest, s.r.o.

Velkoobchod s papírem, kancelářskými a školními potřebami, drogistické zboží a hygienické potřeby pro kanceláře.

Další firmy naleznete v katalogu firem