Skládací nábytek Vám může usnadnit život

Zapomeňte na předsudky ohledně židlí hodících se tak akorát do zahradního altánu nebo na terasu. Skládací nábytek v současnosti plní funkci plnohodnotného vybavení domácností i pracovních prostor. V některých případech je to skvělé řešení malých místností, ve kterých příležitostně rozložíte větší počet židlí nebo stolů. Jindy se mohou do interiéru hodit díky svému hravému stylu a jednoduchosti.

 

Funkčnost především

Skládací nábytek si vybíráme především díky jeho vlastnostem a skutečnosti, že nám v omezeném prostoru dočasně vytvoří podmínky, kterých bychom jinak nedocílili. Podstata skládacích židlí a stolů je samozřejmě především v jejich variabilitě. Tyto kusy nábytku se vyznačují praktičností, prostorovou nenáročností, lehkostí materiálu a v poslední době i designovým ztvárněním.

Neomezené stolování

Mimo židlí, které na trhu převažují, se můžete v nabídkách výrobců setkat i se skládacími stoly. Ovšem nemyslete si, že jde o nějaké plastové stolky do přírody. Máme na mysli mohutné kvalitní stoly, které slouží nejčastěji jako jídelní nebo konferenční. Výhodou je nastavitelnost výšky pracovní plochy a variabilita stolní desky. Některé jdou totiž ještě rozložit tak, že u jednoho obyčejného stolu pohostíte i velkou návštěvu. Stačí být připraven. Pokud desku složíte do původní velikosti a snížíte výšku stolu na minimum, může skládací stůl sloužit, jak už bylo řečeno, i jako konferenční stolek v obývacím pokoji.

Cestovní židle

Ve světě designu se objevila značka, která netradičně, přesto velmi funkčně vyřešila moderní podobu skládací židle. Flux je jednoduše složitelné a rozložitelné sedátko, jenž s pomocí ucha můžete přenášet v ruce jako jakékoli jiné zavazadlo. Židle Flux je vyrobena z ohebného plastu, takže je lehká, omyvatelná a další péče o ni je minimální. Stačí tři jednoduché kroky na to, abyste si složili vlastní pohodlnou židli Flux. Značka nyní navíc přišla s vylepšením v podobě podložky, která Vám v plastové židli zajistí veškerý komfort. Flux nabízí barevné verze pro děti i dospělé, takže si zde každý přijde na své.

Chytré skladování

K technologii skládacího nábytku patří i do detailu vymyšlené systémy na jeho praktickou a nenáročnou úschovu. Nejčastěji se s tím setkáte u židlí, které lze pohodlně umístit na speciální kovový věšák. U židle Flux designéři přišli na originální závěsný systém, díky kterému složíte několik židlí na sebe a umístíte je na háček na stěnu. Systém Flux má navíc popruh, který židle udrží nad zemí. Jde o velmi důmyslné zařízení, které se hodí do garáže, komory nebo skladu.

Skládačky na trhu

Nabídka materiálového řešení skládacích židlí je stejně široká jako u těch klasických jídelních nebo pracovních. Italská značka Cattelan Italia má v katalogu mimo plastových židlí i kovovou skládací židli Clio, k níž můžete dostat speciální závěsnou konsoli k úschově většího počtu židlí. Dánská značka BoConcept nabízí židli Oslo, jež je vyrobená z černé regenerované kůže a dřeva. Ve stejném obchodě najdete i výškově nastavitelný stolek z mořeného dubu a broušené oceli. Použití kvalitních materiálů vypovídá o tom, že skládací nábytek skutečně patří do okruhu zájmu interiérových designérů.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

OFFICE PRO s.r.o.

Český kancelářský nábytek, kancelářské židle, nábytek SEATTABLE. Nabízíme 3D návrhy kancelářských interiérů, 5 typových řad a 15 barevných kombinací kancelářského nábytku. Pět let záruka, veškerý sortiment skladem, záruční a pozáruční servis.

Další firmy naleznete v katalogu firem