Sedací soupravy

Sedací soupravy jistě využijete nejen při vybavování svých soukromých obydlí, ale také v kancelářských prostorách firmy. Pokud máte reprezantativní prostory, kde vaši klienti čekají na schůzku či kde přímo setkání s nimi probíhá, a vy chcete, aby se cítili uvolněně, kvalitní sedací souprava je tím správným místem, kde je můžete usadit. Některé sedací soupravy mohou stát samostatně jako solitéry – záleží na vašich potřebách a vkusu.

Praktické tipy

U sedací soupravy hraje kromě designu velkou roli také výběr materiálu. Nabízíme sedací soupravy v látkách i kůžích, takže si můžete vybrat přesně podle vašich potřeb a vkusu. Předností látkových sedacích souprav je široká škála typů a barev potahových materiálů a také jednoduchá snímatelnost potahů. Tu oceníte v případě, že máte děti a nebo domácí mazlíčky. U některých sedacích souprav je možné potah vyměnit, pokud Vás například stávající barva omrzí, nebo plánujete obměnu interiéru. Látkové sedací soupravy můžete doplnit polštářky různých barev a vzorů – tato drobná změna ihned oživí vzhled vaší sedací soupravy.

Kůže je nadčasový materiál a investice do kožené sedací soupravy se Vám vrátí v podobě kusu nábytku, který odolá všem pomíjivým trendům. Největší hodnotu mají kůže, které jsou povrchově upravené jen minimálně. Jsou na dotek jemné, měkké a teplé a sezení na nich je velmi komfortní. Některé kůže mají speciální povrchovou úpravu určenou do zátěžových domácností, jako jsou rodiny s malými dětmi. O všechny typy kůží je nutné průběžně pečovat. Koženou pohovku proto pravidelně čistěte a krémujte, jedině tak podpoříte její přirozené vlastnosti, které Vás budou hýčkat dlouhá léta. Přípravky pro údržbu kůže najdete v našich prodejnách.


Budete chtít sedací soupravu užívat i na spaní? Rozkládací pohovka na občasné přespání se od té, která je určena na každodenní spaní, bude lišit kvalitou rozkládacího mechanismu i samotným lůžkem. Kvalitní rozkládací pohovky nabízejí jednoduchý rozkládací mechanismus, kdy nemusíte
přemisťovat před rozložením sedáky či opěráky. Vyberte si z různých typů matrací určených právě pro tyto rozkládací sedačky.

O sedací soupravy je potřeba pečovat, aby Vám vydržely co nejdéle. Potahové látky i kůže chraňte před přímým slunečním zářením a zdroji tepla, abyste předešli vyblednutí barev. Látkové sedací soupravy můžete čas od času vysát vysavačem, na kůži lze pro běžné čištění menších skvrn použít měkký hadřík, případně navlhčeným do jemného mýdlového roztoku a dobře vyždímaným. Čalounění s výplní z pěny, peří či vláken můžete také pravidelně naklepávat, abyste zajistili tvarovou stabilitu.

Více o tom, jak se starat o nábytek z různých materiálů si můžete přečít v Minislovníku pojmů – materiály.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Arris, spol. s r.o.

Prodej a opravy kancelářského nábytku a kancelářských židlí a křesel.

Další firmy naleznete v katalogu firem