Sedací soupravu považuji kromě kuchyně za srdce domova, říká manažerka internetového marketingu JENA-nábytku Kateřina Hrbáčková

Kateřina Hrbáčková – žena, která je zodpovědná za propagaci společnosti JENA-nábytek na internetu – nás mile překvapila svou ochotou a zájmem o rozhovor. Je to žena, ze které srší energie a zapálení do své práce. Povídali jsme si nejen o její kanceláři, pracovních záležitostech a plánech společnosti do budoucna, ale také o jejích osobních snech.

Je vaše práce alespoň trochu podobná tomu, co jste si vysnila jako dítě?

Když jsem byla malá, tak jsem neměla ani tušení, co to marketing je. Jediné povolání, které jsem dokázala akceptovat, bylo stát se zpěvačkou. Rozhodnutí studovat marketing ale zachránilo zdraví a sluch celému národu (smích). Ale když se nad tím zamyslím, tak jsou si tyto obory v mnohém podobné. Snažíte se ve velké konkurenci uspět, dokazujete, že patříte k těm nejlepším, přicházíte s novinkami, musíte překvapit, setkáváte se se zajímavými lidmi a neustále máte před sebou nové a nové výzvy a prostor, kam se posunout dál. Na nudu a stereotyp si rozhodně stěžovat nelze – ani v marketingu.

S jakou myšlenkou otvíráte ráno dveře do kanceláře?

S přáním, aby den, který právě začal, byl minimálně stejně a nebo ještě úspěšnější než den předchozí.

V již loňském roce 2011 otevřela JENA-nábytek tři nové pobočky (v Brně, Ostravě a v Olomouci). Můžete nám prozradit nebo alespoň naznačit, jaké novinky plánujete na příští rok?

Rok 2011 byl pro nás bohatý. Otevření nových poboček, posílení on-line prodeje, rozšíření nabídky našeho sortimentu. Rok 2012 nebude jiný. Stále připravujeme pro naše zákazníky něco nového. Plány a vize jsou různé, ale držíme se jednoho cíle – vytvořit pro naše zákazníky takovou nabídku sortimentu a služeb, aby se u nás vždy cítili jako doma, měli velký výběr a to vše za skvělou cenu.

A jakou další akci chystáte pro fanoušky JENA-nábytek na Facebooku?

Náš profil na Facebooku patří také k novinkám roku 2011. Ne náhodou se držíme motta „Vždy něco navíc pro přátele“. Na Facebooku přinášíme pro naše příznivce spoustu čerstvých informací, akčních nabídek, slev pro fanoušky a také řadu zajímavých soutěží, kde naši přátelé mohou vyhrát hodnotné ceny.

Pobočka JENA-nábytek v Českých Budějovicích získala krásné 5. místo v soutěži Prodejna roku. Co Vy na to?

Do letošního ročníku se přihlásily čtyři stovky českých prodejen. V této silné konkurenci jsme dokázali, že naše prodejny patří k těm nejlepším a mají zákazníkům co nabídnout. Součástí soutěže byly i tajné nákupy porotců, kteří posuzovali nejen vzhled prodejny a nabídku sortimentu, ale také hodnotili nabízené služby, znalosti a chování personálu. Ocenění v soutěži Prodejna roku si velmi vážíme. Těšíme se i na další ročníky a věříme, že zaútočíme na ještě vyšší příčky v umístění. Máme co nabídnout.

Kterou kancelářskou židli byste mi z Vašeho katalogu doporučila?

Tak teď bych Vás měla vyzpovídat já a zjistit, jaká židle by sedla na míru Vašim potřebám. Naše nabídka kancelářských židlí je široká a vybere si z ní každý. Pro běžné sezení v kanceláři mohu doporučit například křeslo Vire a nebo kancelářskou židli Lexa. Jednoduché a praktické. Novinkami v našem sortimentu, které si naši zákazníci ihned oblíbili, jsou například křesla Saturn a Desmond. Jedná se o moderní a pohodlná křesla, která oceníte především tehdy, trávíte-li za pracovním stolem více času.

Jaký je váš oblíbený kus nábytku? Sníte o nějakém designovém kousku, který byste si ráda pořídila?

Určitě bych si vybrala některou z našich plánovatelných sedacích souprav. Sedací soupravu považuji kromě kuchyně za srdce domova, protože je to místo, kde se obvykle sejde rodina v klidu. Jak jinak přivítáme doma své dobré přátele, než příjemným posezením u kávy v pohodlné sedací soupravě. Mým favoritem v plánovatelných sedacích soupravách je určitě Cayenne, Free a Vedi.

 Co podle vás nesmí chybět v kanceláři?

V kanceláři nesmí určitě chybět dobrý kolektiv, na který se můžete spolehnout.

Věříte na magii barev? Jaká barva převládá u Vás doma?

Existuje spousta pohledů na magii barev. Je zajímavé sledovat názorové trendy na bydlení, a co je právě in. Mým favoritem je barva zelená a oranžová. Zelená v ložnici dokáže krásně uklidnit a navodit zasloužený odpočinek po náročném dni. V kuchyni jsem naopak příznivcem přírodních barev dřeva.

Jak a v jaké poloze relaxujete?

Ještě před pár lety bych s jistotou odpověděla, že jedině skokem z letadla s padákem na zádech. Tomuto sportu jsem se docela intenzivně věnovala. Ale jak člověk stárne a dostává rozum (smích), tak mění i své zvyky. Vzhledem k tomu, že sezení u počítače a práce v kanceláři zabírá velmi podstatnou část dne, tak na relaxaci mnoho času není. Ale výšlap do lesa nebo na nějakou rozhlednu a výhled na krajinu z výšky mi hlavu zaručeně vyčistí…

Děkujeme za rozhovor a v novém roce přejeme hodně úspěchů nejen Vám, ale i celé společnosti JENA-nábytek.