Přiveďte si do práce zvířata v podobě nábytku a interiérových doplňků

Máte rádi vizuální výstřelky a rádi s nimi pobavíte sebe i své okolí? Pokud se nebojíte  experimentovat s neobvyklými tvary a motivy, máme pro Vás několik skvělých typů, jak ozvláštnit interiér. Svou lásku ke zvířatům totiž můžete snadno přenést do své domácnosti prostřednictvím originálních nábytkových kusů, které se snaží zástupce zvířecí říše buď přímo kopírovat nebo se jimi alespoň inspirují.

 

 

I neživé zvíře může být přítelem člověka

Přestože nejsou zvířecí formy v interiéru, potažmo přímo v nábytkovém návrhářství, zcela typickým námětem, zabývá se jimi řada designérů a výrobců. Obecně jsou tyto motivy vnímány jako velké oživení klasických i moderně zařízených interiérů, kterým vtisknou jedinečný styl a nadhled. O svých majitelích a uživatelích posléze mnohé vypovídají. Především o odvaze, otevřenosti novým věcem a lásce k neobvyklým a nápaditým řešením.

Zvířecí nábytek pobaví a ozdobí
Birdie Mirror

Kdepak ty ptáčku…

Pro začátek Vám představíme kus nábytku inspirovaný ptačím světem. Jde o polici a zrcadlo v jednom, které jsou ztvárněny prostřednictvím siluety blíže neurčeného pěvce. Praktický a designově minimalistický kus se hodí do koupelny či předsíně, kde nejvíce zužitkujete závěsný úložný prostor. Zrcadlo/police návrháře Hiroshi Kawana skvěle zapadne do moderního interiéru a  navodí tak přírodní atmosféru.

Zvířecí nábytek pobaví i ozdobí
Diva Lucia – Ibride

Zvířata v životní velikosti

Přesně to nabízí kolekce nábytku francouzské značky Ibride. Stoly a především police a knihovny, vymodelované podle zvířecích parametrů, mohou snadno zdobit Váš obývací pokoj, pracovnu nebo ložnici. V produktové řadě najdete cizokrajná zvířata, která jsou v našich končinách k vidění pouze v zoologické zahradě. Od Ibride si můžete pořídit stolek ve tvaru pštrosích nohou nebo knihovnu připomínající ledního medvěda. Největším kusem v této kolekci je psací stůl ve tvaru osla. Jeho hřbet ponese tíhu celé Vaší práce. Pořiďte si spolehlivého pomocníka a získáte i originální dominantu své pracovny.

Zvířecí nábytek pobaví i ozdobí

Má to mouchy

Přijde-li Vám nábytek ve tvaru zvířat příliš nápadný i nákladný, můžete vybraný prostor oživit něčím menším a neméně vtipným. Luminex, jeden z českých specialistů na osvětlení, ve svém katalogu nabízí stolní, nástěnné a stropní lampy Mouchy. Jde o drobnější interiérové prvky, které nebudou na první pohled nápadné, ale svou pozornost si získají.

Zvířecí nábytek pobaví i ozdobí
Velryba – Maximo Riera

Vystavte si ploutve, choboty a kly

Pokud se v oblasti interiérového designu řadíte mezi skutečné fajnšmekry, budete okouzleni sérií křesel se zvířecími skulpturami od Maxima Riery. Nejnovějšími přírůstky k chobotnici, nosorožci a mroži je slon a velryba. Právě její ocas se stal inspirací pro jedno z křesel, které tak navozuje atmosféru potápějící se velryby pod Vaší podlahou. Zpracování jednotlivých zvířat je velice detailní a realistické, takže se budete cítit jako v jednom ze zoo pavilónů.

Zvířecí nábytek pobaví i ozdobí
Puppy – Magis

Nábytek jako hračka pro děti

Zvířecí nábytek či interiérový prvek však nemusí u Vás doma nutně působit závažně. Kamarády z říše fauny můžete pořídit alespoň svým dětem. Nábytek inspirovaný různými druhy zvířat funguje jako dekorace, hračka i funkční interiérový kus v jednom. Příkladem takového spojení je stolička Puppy připomínající svými jednoduchými tvary psa. Model se vyrábí ve čtyřech velikostech, takže si ho mohou užít děti i dospělí. Italská značka Magis se v kolekci Metoo zaměřila na děti a kromě Puppyho vytvořila i houpací kačenku Dodo a sedátko ve tvaru kocoura Julian. Zvířecí nábytek tak potěší, pobaví a navíc ozdobí interiér.

Zvířecí nábytek pobaví i ozdobí
Julian – Magis

 

Zdroje fotografií: archiproducts.com, ibrade.fr, luminex.cz, maximoriera.com, magismetoo.com

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

ELBEN, s.r.o.

Výroba nábytku do kanceláří a firemních interiérů.

Další firmy naleznete v katalogu firem