Představujeme českou iniciativu Czech Selection – Design & Export

Sdružuje designéry a firmy zabývající se produkcí českého designu. Czech Selection je občanské sdružení, které si vytyčilo za cíl prezentovat na mezinárodním poli kvalitní české výrobce užitého designu. Czech Selection vzniklo na konci roku 2010 a od té doby se stihli jeho členové zúčastnit několika prestižních zahraničních veletrhů. České sdružení mezi velkou konkurencí sází na společnou prezentaci svých produktů.

 

The Best of Czech

Přestože se členem občanského sdružení Czech Selection –  Design & Export nemůže stát každý, nejsou pravidla k přijetí striktně vyhrazena. Nejdůležitějším kritériem je samozřejmě kvalita, originalita a profesionální přístup firmy či designéra. Czech Selection v současnosti sdružuje čtrnáct českých producentů designu, z nichž někteří mají dlouhou tradici a jiní jsou naopak na trhu několik let. Některé firmy ve světě již patří k nejlepším v oboru a ostatní na mezinárodní trh teprve pronikají. Proto je kladen důraz na společné zahraniční prezentace. Pojďte se s námi podívat na vybrané profily členů Czech Selection.

Czech Selection
Moving Mondrian Library – A.M.O.S. Design

A. M. O. S. DESIGN – vytrvalost a úspěch

Firma založená v roce 1990 architektem Vladimírem Ambrozem patří k zavedeným dodavatelům interiérového vybavení a sama realizuje jeho originální návrhy. Designové studio se zaměřuje na výrobu nábytku a interiérových doplňků. K nejvýznamnějším projektům firmy A.M.O.S. DESIGN patří obnova vybavení vily Tugendhat v Brně. Společnost navíc patří k autorizovaným zpracovatelům materiálu zvaného Corian.

Czech Selection
No. 34C heaven remix – Botas 66

Botas 66 – česká ikona

Tradiční značka sportovní obuvi pochází původem ze Skutče. V roce1949 zde vznikla známá firma Botas, jejíž návrat mezi kultovní české výrobce obuvi jste mohli zaznamenat v roce 2007. Od té doby získaly botasky opět na popularitě a bez jejich originálního designu si už chůzi po městě nedokáže představit spousta mladých lidí, stejně jako před lety. Firma Botas stihla od svého návratu zrealizovat již několik kolekcí, na nichž spolupracovala se studenty uměleckoprůmyslových škol i se známými osobnostmi. Botas patří k jedněm z mála českých značek, na jejichž produktech najdete označení ‚Made in Czech Republic‘.

Czech Selection
Tripolis – Lasvit

Lasvit – světlo světa

Lasvit je původně českou společností, dnes již s mezinárodním přesahem, která se zabývá návrhy a realizacemi světelných objektů, svítidel a uměleckého skla. Značka v sobě spojuje smysl pro design, českou sklářskou tradici a využití kvalitních materiálů. Lasvit své osvětlovací objekty dodává do nejluxusnějších interiérů, veřejných prostor, hotelů a reprezentativních apartmánů. Název Lasvit je spojením českých slov ‚láska‘ a ‚světlo‘, což samo o sobě vyjadřuje postoj českých světelných designérů ke své práci.

Czech Selection
Kafkanistan – Qubus

Qubus – koncept a myšlenka

Původně to byl design shop se současnou tvorbou českých návrhářů. Dnes je to navíc i designové studio, které vytváří vlastní produkty a má prodejní zastoupení v řadě zemí světa. Qubus je mimo jeho zakladatele spojen i se jménem Maxima Velčovského, který této značce vtiskl jedinečnou tvář netradičního a nápaditého designu. Qubus zastupuje i další mladé designéry a od roku 2008 jejich produkty najdete i v galerii současného umění DOX, kde má značka svou prodejnu.

Czech Selection
Ply Like Lajkó – Process

Process CZ – design servis až do domu

Firma se zabývá návrhy a výrobou nábytku a interiérového vybavení. Prodává originální designové produkty a řeší zakázky na míru. Process zajišťuje realizaci interiéru od návrhu až po jeho instalaci. Na českém trhu působí od roku 2005 a již v roce 2009 byla firma nominovaná v soutěži Czech Grand Design na Výrobce roku. Process je symbolem atypického řešení interiérů a životního prostoru.

Zdroje fotografií: amosdesign.cz, botas66.cz, lasvit.com, qubus.cz, process.cz

 

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

FORMDESIGN

Český značkový výrobce moderního nábytku s originálním designem.

Další firmy naleznete v katalogu firem