Pragointerier představil nová svítidla, dřevěnou vanu i keramiku

V závěru třetího únorového týdne proběhl na pražském Výstavišti v Holešovicích již 25. ročník mezinárodního veletrhu bytového designu Pragointerier. V termínu 16. – 19. února se v Průmyslovém paláci představili tuzemští výrobci, prodejci a dodavatelé nábytku, bytového vybavení a doplňků. Mimo samotné prezentace vystavovatelů na návštěvníky čekaly i speciální přehlídky. Byly to soutěžní sekce Top Light a Salon novinek a designu. Souběžně s veletrhem Pragointerier ještě na Výstavišti probíhaly Hrnčířské trhy.

Budiž světlo!

I přes deštivý závěr veletrhu na pražské Výstaviště zamířilo velké množství návštěvníků z řad veřejnosti, odborníků a obchodníků. K nejčastějším zájemcům o novinky z oblasti interiérového a nábytkového designu patřily mladé páry a rodiny s dětmi. O nejzajímavější expozice se letos s jistotou postaraly firmy vystavující v sekci Top Light. Představilo se několik firem s neobvyklým a velice nápaditým designem bytových i venkovních svítidel.

Pragointerier - sekce Top Light
Aqua Creations

Světlo-socha

Velice futuristickým dojmem působila prezentace firmy Hagos osvětlení, která do České republiky distribuuje produkty značek Luceplan nebo SLIDE. Druhá jmenovaná značka byla na Pragointerieru zastoupena již typickými svítícími soškami do interiéru. K nejnovějším modelům patří svítící medvídek Pure nebo sova BuBo. Italská společnost se již dlouhou dobu orientuje na výrobu svítidel, která svou funkcí suplují i samotný nábytek. V nabídce značky SLIDE najdete svítící křesla, stolky, lavice a dokonce i celý bar.

Pragointerier - sekce Top Light
SLIDE – Koko

V rytmu s přírodou

Jedny z nejpozoruhodnějších produktů jsem našla ve stánku českého dodavatele osvětlení Profilighting. Zaujala mě zde izraelská značka Aqua Creations, která představila svítidla s jedinečným designem inspirovaným přírodou, jejími tvary, živočichy a rostlinami. O jejích kvalitách vypovídá i to, že textilie, která tvoří podstatu celého světla, je pravé barvené hedvábí. Svítidla této značky Vás velice rychle přenesou pod mořskou hladinu, kde se začnou přeměňovat v korály, sasanky nebo dokonce medúzy a chobotnice.

Pragointerier - sekce Top Light
Aqua Creations

Koupel s vůní dřeva

Přesně tímto mottem se pyšní česká firma Sapeka, která se zabývá vybavením do koupelen, saun a vířivek. Svůj nejzajímavější produkt přitom představila na letošním Salonu novinek a designu. Šlo o prezentaci dřevěných van z masivu, které svým řešením připomínají téměř středověké vybavení koupelen. Pokud si je prohlídnete zblízka zjistíte, že jim nechybí žádná ze současných technologií. Originální design dřevěné vany jistě není pro každého a ani se nehodí do každého interiéru. Jde však o jedinečnou záležitost, která může ozdobit zajímavě řešenou koupelnu.

Pragointerier - Salon novinek a designu
Sapeka

Host Pragointerieru

Jako každý rok se i letos představily v rámci doprovodného programu i Hrnčířské trhy, které se setkaly s velkým zájmem návštěvníků. Na hrnčířských a řemeslných trzích vystavovalo osmdesát hrnčířů a keramických dílen. Novinkou roku 2012 byly expozice galerijních objektů vystavovatelů. Mimo keramické tvorby byly k vidění produkty ze skla, dřeva, kůže a kovu. Hrnčířské trhy udělaly jako vždy skvělou tečku za mezinárodním veletrhem nábytkového designu Pragointerier.

Zdroje fotografií: hagos.cz, profilighting.cz, sapeka.cz, hrncirsketrhy.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

QUERCUS NÁBYTEK, s.r.o.

Výroba a prodej nábytku.

Další firmy naleznete v katalogu firem