Pracovní předsevzetí do nového roku

Rok 2013 se kvapem blíží, ze starého roku zbývají jenom poslední dny. Jaký bude ten nový rok? Především takový, jaký si ho uděláte. Je tedy na čase dát si nějaká předsevzetí. Žádná vás nenapadají? Tady jsou pro inspiraci alespoň některá.

Budu mít rád svou práci

Nenechám se odradit nepodstatnými detaily, přestanu si stěžovat na nesmysly a budu se soustředit na to, co je v mé práci opravdu cenné – baví mě, vím, že to, co dělám, má smysl, mám rád své kolegy a s trochou přemáhání i svého šéfa (když se zapomene chovat jako šéf), mé úsilí je patřičně oceněno (finančně i společensky), poznávám díky ní spoustu nových věcí a mohu se rozvíjet.

Pokud nic z výše uvedeného neplatí, přestanu se bát a najdu si práci novou

Zapomenu na obavy z opuštění teplého (nebo alespoň vlažného pracovního místečka) a udělám si pořádnou rešerši. Vezmu v úvahu nejen plat, ale hlavně to, co mne baví a co chci dělat, aktualizuju si životopis a půjdu do toho. Nebudu chodit do práce jen proto, že musím platit nájem/hypotéku a školné/alimenty.

Jestli ve mně představa návratu do práce po vánočních svátcích vzbuzuje nechutenství a úzkostné stavy, nebudu váhat ani minutu a začnu hledat velice intenzivně.

Nebudu se bát svého šéfa

Ani mu nebudu podlézat a pomlouvat ho za jeho zády více, než je zdrávo. Pokusím se ho přijmout jako skutečnou lidskou bytost (jakkoli nesnadné to může v některých případech být) s jeho dobrými stránkami a chybami.
(A ke svým podřízeným se nebudu chovat jako ten typ šéfa, kterého sama nenávidím)

Nebudu zavírat oči před vlastními chybami a vymlouvat se na ostatní

Zkusím se podívat s nadhledem sama na sebe a přestanu veškeré chyby a nepodařené věci vymlouvat na vnější příčiny. Dost často chyby leží v nás samotných, a dokud si to čestně nepřiznáme, nemůžeme se jich zbavit.

Nebudu myslet jenom na peníze

Přestanu se vyhýbat složitějším a v zásadě přínosnějším řešením jen proto, že nesou nižší okamžitý zisk. Nebudu přepočítávat to, čím denně strávím tolik času, jen na finanční přínos.

Zlepším svou disciplínu

Dokážu se motivovat a dodržovat vlastní předsevzetí. Přestanu komplikovat ostatním život tím, že neustále „nestíhám“, tj. nejsem schopen dokopat se včas k práci a na poslední chvíli se mi to kupodivu vymkne z rukou.

Budu myslet pozitivně a působit tak i na ostatní

Dám vale černým myšlenkám a lacinému pesimizmu, přestanu na hlavy ostatních vršit své starosti a chovat se tak, že mají obavy zeptat se, jak se mi daří. Zkusím to s přátelským chováním, optimismem a ochotou pomoci. Prozkoumám, jak působím na své kolegy a zapracuji na svém vyzařování.

Oslavím své úspěchy

Když se mi něco povede, dopřeju si pěknou oslavu podle svého gusta.

Nebudu kvůli práci zanedbávat rodinu a osobní život

Přestanu si nosit práci domů a odbývat děti tím, že jim vydělávám na chleba. Nebudu vstávat k mobilu během nedělního oběda a půjdu se podívat na taneční vystoupení své dcery, i kdyby v práci hořel termín. I při náročné profesi si udělám čas na svou rodinu a kamarády.

A něco pro personalisty, marketingové odborníky apod.

Obvolávat zpět zmeškané hovory – bez dvoudenní prodlevy;
Zvedat i neznámá čísla a představovat se s úsměvem v hlase;
Neplánovat si deset schůzek denně a pak se divit, že se to nedá stihnout;
Nekontrolovat emaily z mobilu během řízení auta ani před spaním;
Podepisovat faktury včas a předejít tak protaženým tvářím svých zaměstnanců;
Nepropadnout dojmu, že když onemocním a jeden den nepřijdu do práce, zhroutí se firma a zboří svět.

Další předsevzetí najdete na hrnews.cz nebo na blogu how are you doing?

Zdroj forografií: www.istockphoto.com

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

ProInterier, s.r.o.

Poskytujeme komplexní nabídku produktů a služeb pro tvorbu a realizaci interiérů.

Další firmy naleznete v katalogu firem