Nejmodernější trendy v příslušenství k PC a notebookům

Jsme zvyklí počítače využívat k práci i zábavě. Díky přístupu na internet nám již dokáží nahradit všechny ostatní domácí typy médií (TV, rádio, DVD přehrávač, hifi soustavu). Častí uživatelé si díky speciálním programům ze svých notebooků vytvořili i osobní diáře či adresáře. Výrobci počítačového příslušenství i jejich věrní zákazníci neustále řeší k čemu všemu lze počítače ještě využít. K rozšíření všech možných funkcí vznikají stále nové doplňky, které můžete k notebookům a PC externě připojit. Podívejte se společně s námi na to, co nového se vývojářům v poslední době povedlo.

 Řekněte heslo!

Tak by se dala stručně představit novinka od značky Hammacher Schlemmer, který letos veřejnosti předvedl USB disk snímající hlas svého majitele. Jde o další krok ve využívání biometrických údajů při ochraně citlivých osobních a pracovních dat. Flashdisk Voicelok se po připojení k počítači aktivuje až hlasovým pokynem. Mikrofon můžete přitom vidět na obrázku na konci černé části, tedy na opačném konci než je USB konektor. Výhodou je, že do počítače nemusíte instalovat žádný speciální program pro práci s tímto USB diskem.

Uživatelsky nenáročná myš

A tím myslíme dokonale! Jistě se Vám už také někdy stalo, že uprostřed důležité práce nebo nějaké transakce přestala fungovat bezdrátová myš. Pokud si doma nebo v práci poctivě nestřádáte nové baterie, mohla Vám tato drobnost pěkně znepříjemnit den. Vybité baterie překazily již tolik počítačových operací, že i běžný uživatel ocení novinku od společnosti Genius. Myš Genius DX-ECO od pohledu působí celkem obyčejným dojmem, protože to zajímavé je skryto uvnitř. V případě, že Vás tato zajímavá inovace zaujala, je tento typ určen právě Vám.

Menší než malý

Řeč nebude ani tak o drobném doplňku k notebooku, ale přímo o miniaturním počítači, který lze stejně jako USB připojit ke každému monitoru a přehrávat uložené soubory. Zařízení, jehož velikost je srovnatelná právě s flashdiskem, stojí méně, než většina externích disků a kvalitou přehrávání může konkurovat větším počítačům. Nechybí mu ani podpora pro bezdrátové připojení přes Wifi. Velikost operační paměti je 512 MB a úložný prostor má velikost 4 GB. MiniPc od společnosti Ricomagic se tak snadno stane i oporou pro televizi.

Chytrá podložka

Pracujete-li běžně pouze s notebookem nebo na něm trávíte nejvíce času a nemáte k němu ještě žádnou podložku, měli byste uvažovat o změně. Sedíte-li často s laptopem na klíně, nemůže se dostatečně odvětrávat a více se zahřívá. V této poloze mají navíc lidé větší sklony se u počítače hrbit. Tato situace tedy neprospívá Vám ani Vašemu notebooku. Společnost Logitech se tomu pokusila předejít prostřednictvím nové podložky Speaker Lapdesk. Od ostatních podložek se liší především tím, že má v sobě zabudované ventilátory, které pomáhají odvětrávat počítač. Podložka disponuje i reproduktory, polstrovanou základnou a uživateli nabízí sklon deset stupňů pro pohodlnou manipulaci s laptopem.

Psaní naslepo

Ne sice doslova, ale u klávesnice bez velkého monitoru by to tak šlo chápat. Hardwarová klávesnice Smartype má zabudovaný malý OLED displej, na kterém se zobrazí pouze psaný text. Nic dalšího tedy neodvádí pisatelovu pozornost a on se může soustředit pouze na text. Výrobci dokonce tvrdí, že psaní na chytré klávesnici méně zatěžuje oči. Psaní do malého rámečku dokonce zabraňuje zbytečně velkému psaní chyb. Smartype lze připojit k většině možných zařízení. Klávesnici můžete využít ve spojení s notebookem, tabletem, smartphonem i novější televizí.

 Zdroj úvodní fotografie:  www.istockphoto.com

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

AZ RedLine, s.r.o.

Nabízíme návrhy a realizace interiérů na klíč.

Další firmy naleznete v katalogu firem