Mobilní klimatizace fungují jako operativní řešení přehřátých kanceláří

Každý bude jistě souhlasit s tvrzením, že bez optimálních klimatických podmínek v místnosti se nedá efektivně pracovat. Na dobře větrané prostory si proto většina zaměstnanců velmi rychle zvyká. Při výběru vhodného systému chlazení do kanceláře je třeba zvážit řadu hledisek. Na základě vlastních nároků a potřeb pracovního prostoru možná zjistíte, že by bylo pořízení klasické pevné klimatizace zbytečné. Jak je to s provozem mobilní klimatizace a co byste měli zvážit před jejím pořízením?

 

Větrání na několik způsobů

Je pravda, že se uživatelé často rozhodují pro instalaci pevných klimatizačních jednotek, které umí odvětrat jednu i více místností najednou (split, multi-split). Našli bychom však řadu případů, kdy se vyplatí nejprve vyzkoušet mobilní klimatizaci. V případě, že pracujete v pronajaté kanceláři nebo nechcete do instalace systému chlazení příliš investovat, bude mobilní zařízení jednodušší variantou.

Mobilní klimatizace do kanceláře

Využijte předností mobilní klimatizace

Jednou z nejčastěji jmenovaných výhod, tohoto variabilního typu klimatizace do kanceláře, je snadná manipulace a samotný provoz. Mobilní klimatizační jednotka totiž nezabere příliš prostoru, s jejím zapojením nejsou spojené žádné řemeslnické práce a její instalaci zvládnou  sami zaměstnanci. U těch nejjednodušších modelů stačí hadici s vývodem teplého vzduchu prostrčit oknem ven a mobilní klimatizace může začít chladit. Díky této jednoduché manipulaci se výrazně sníží i pořizovací náklady na jedno takové zařízení.

Mobilní klimatizace do kanceláře

Mobilní nemusí nakonec znamenat variabilní na přesun

U kancelářských klimatizací tohoto typu se může lehce stát, že z přednosti se stane nevýhoda. V případě, že nemůžete hadici umístit bez problémů do otevřeného okna, pro ni budete muset vyrobit otvor ve zdi nebo přímo v okně. Tím ovšem klimatizace ztrácí svou mobilní funkci. Při výběru, těchto prostorově nenáročných systémů chlazení, si dejte pozor na výkon klimatizace a její hlučnost. To jsou totiž negativní provozní faktory, které jsou mobilním zařízením často vytýkány.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Atelier Beneš

Komplexní architektonické řešení interiéru od návrhu přes projekt až po realizaci na klíč.

Další firmy naleznete v katalogu firem