Luxusní psací potřeby – tradice a kvalita v jednom

Jsou symbolem prestiže, stylu a vkusu. Na první pohled je patrné řemeslo, elegance a vytříbené materiály. Psací potřeby jsou po automobilech, oblečení a špercích dalším zbožím, které nás na veřejnosti reprezentuje. Luxusní pera využijí manageři či obchodníci při podepisování smluv i jiných významných okamžicích. Kvalitní psací potřeby jsou i vhodným dárkem k promoci nebo k výročí.

 

 

 

Hodnota v každém kousku

Firmy, které se již tradičně zabývají výrobou stylových psacích potřeb, umí svým zákazníkům dát najevo jejich výjimečnost. Pera jsou prodávána ve speciálních kazetách, které zdůrazní jejich hodnotu. Jednotlivé kusy ze speciálních edic jsou očíslované, takže víte, kolikátým majitelem v pořadí jste se stali.

Luxusní psací potřeby
Waterman Edson

Stylové psaní

Výhodou luxusních psacích potřeb je široký výběr nejrůznějších designů. Můžete pořídit velice střízlivé, jednoduše řešené pero i výstřední tužku v bláznivých barevných kombinacích. Povrch pera může být zdoben rytinou nebo osázen kameny. Další částí, na kterou bývá při výrobě kvalitních psacích potřeb kladen důraz, je hrot. Výrobci si potrpí na detailech, které ozdobí hrot plnícího pera. Řešením může být použití jiného materiálu (např. platiny) a rytého detailu.

Luxusní psací potřeby
Waldmann – Vienna Lady

Pera, která jsou v módě

Současným trendem v designu luxusních psacích potřeb je návrat do historie. Pera inspirovaná různými dekádami minulého století můžeme zařadit do kategorie retro. Designéři se však v některých případech nechali ovlivnit ještě vzdálenější minulostí. V nabídce značky Delta Italy najdete například pera odkazující na Napoleona, mořeplavce Ameriga Vespucciho či starověký Egypt.

Luxusní psací potřeby
Delta Italy – 25th Anniversary

Cena za luxus

Běžné psací potřeby patří k věcem každodenního použití, a proto je jejich cena minimální. Luxusní pera se proto pohybují v cenové hladině od stovek korun až k několika deseti tisícům. Ještě dražší psací potřeby nejčastěji patří k limitovaným edicím a vydávají se u příležitosti různých výročí a událostí. K nejdostupnějším značkám luxusních per patří Santini nebo Balmain, jejichž produkty pořídíte za stovky korun. V řádech tisíců se pohybují psací potřeby značky Waldman či Diplomat. K nejprestižnějším značkám, které svým zákazníkům nabízí kvalitu, tradici i řemeslo v jednom, patří francouzská společnost Waterman.

Luxusní psací potřeby
Waterman Edson Limited Edition

Psací pero jako šperk

Pokud Vás zajímá, kam až jsou schopní zajít designéři a výrobci luxusního zboží, odpovědí může být produktová řada psacích per klenotnické značky Cartier. Známý francouzský výrobce luxusních šperků a hodinek rozšířil svůj sortiment o parfémy, zapalovače, sluneční brýle a právě o psací pera. Cartier na jejich výrobu používá stejné materiály jako na slavné šperky. Pera známé klenotnické rodiny Cartier jsou rozpoznatelná na první pohled. Zvířecí motivy dekorující víčko odkazují na legendární sérii šperků s názvem Bestiář. Oči panterů, ptáků či medvědů jsou tvořeny smaragdy, safíry či diamanty. V případě psacích per Cartier oceníte především jejich eleganci a nadčasový design.

Luxusní psací potřeby
Cartier

 

 

Zdroj fotografií: cartier.co.uk, waterman.cz, deltaitaly.com, waldmannpen.com

 

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Arris, spol. s r.o.

Prodej a opravy kancelářského nábytku a kancelářských židlí a křesel.

Další firmy naleznete v katalogu firem