Jak se v interiéru správně vypořádat s rámy a rámečky?

Uvažujete-li o výzdobě Vaší kanceláře nebo bytu, jistě Vás jako první dekorace napadnou fotografie, obrazy nebo zrcadla. Všechny tyto zdánlivé maličkosti dokáží z neosobního interiéru vytvořit útulný a zabydlený prostor. Aby umělecká díla a doplňky dobře korespondovaly s okolím, je třeba je zasadit do správného rámu nebo rámečku.

Dejte si za rámeček

Rámy se mimo dekorace interiérů používají k prezentaci uměleckých děl, důležitých dokumentů a často slouží jako připomínka významných událostí v podobě zarámovaných fotografií. Proto je jejich obliba tak velká. Na trhu existuje široká nabídka rámařství, kde Vám profesionálové zhotoví rám na míru. V obchodech ale najdete řadu univerzálních kousků, které se hodí pro každou příležitost. Stačí vědět, v jakém typu interiéru bude zarámovaná dekorace viset.

Rámy a rámečky

Nezapomeňte na…

Než půjdete do rámařství, prohlédněte si pečlivě pokoj, do kterého orámované dílo pověsíte. Při výběru pasparty, rámu nebo lišty je třeba zohlednit velikost místnosti a zdi, výšku stropu a rozměry okolního nábytku. I originálně zarámovaná fotografie může v přeplněném interiéru zapadnout a naopak v minimalisticky vybaveném pokoji bude působit nepatřičně. Zvýšenou pozornost věnujte například černobílým fotografiím, u kterých se obecně doporučuje používat bílou nebo světlou paspartu. Přílišná překombinovanost a zdobnost rámečku nesvědčí médiu, jakým je klasická černobílá fotografie.

Současné trendy

Pokud nejste právě vyznavači tradičního rámařského řemesla, můžete pro své výtvory a interiérové doplňky vybrat i jiné formy rámečků. Stejnou službu jako fotorámečky Vám na pracovním stole splní i stojánky s klipsami na obrázky a fotky. Do moderního interiéru si zase místo klasického obrazového rámu můžete pořídit nástěnnou nálepku ve tvaru dekorativního rámu. V řadě obchodů se také setkáte s několika rámečky zavěšenými pod sebou nebo s hodinami, do kterých můžete vložit dvanáct drobných fotografií svých nejbližších. Dá se  ale také říci, že k současným trendům patří i výroba klasických dřevěných rámů na míru. Pokud tedy toužíte po kvalitě, můžete se obrátit například na tradiční českou rámařskou firmu Lira se sídlem v Českém Krumlově.

Fantazie bez hranic

Stejně jako existuje řada způsobů, jak prezentovat své vzpomínky, diplomy nebo obrazy, najdeme i spoustu neobvyklých věcí, které můžeme zarámovat. Interiérovým doplňkem se může stát rám, do něhož necháte vypnout designovou látku nebo oblíbený textilní vzor. Jako vzpomínku na jedinečný zážitek si můžete nechat zarámovat vstupenku z koncertu nebo filmu, na kterém jste byli poprvé se svým partnerem. Mapa s vyznačenými cíli Vašich zahraničních návštěv bude zase skvělou památkou na cestovatelská dobrodružství.

 

Zdroj úvodní fotografie: BoConcept

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROGRESS INTERIOR (pobočka Chrudim IV)

Kuchyňské a bytové studio nabízí luxusní moderní kuchyně, dětský rostoucí nábytek, 3D návrhy, vizualizace, realizace interiérů. Dodáváme kuchyňský nábytek, linky, stoly, židle, obývací stěny, pokoje. Návrhy moderních obývacích pokojů a kuchyní.

Další firmy naleznete v katalogu firem