Jak a čím nejlépe vybavit odpočinkové místnosti v práci

Vzhledem k tomu, že řada vytížených pracovníků tráví v zaměstnání celý den a musí být neustále ve střehu, zřizují pro ně firmy odpočinková místa. Chvilka relaxu a odreagování se od běžných pracovních starostí lidem pomůže dobít energii pro zbytek pracovního dne. Při zařizování odpočinkových místností se fantazii meze nekladou. Vzorem Vám mohou být fotografie interiérů Gogolu po celém světě, které se staly inspirací pro řadu dalších firem. Odpočinkové místnosti tak dostávají podobu heren, kde je vše dovoleno. Poradíme Vám, co by v takovém prostoru rozhodně nemělo chybět.

V rytmu houpání

Cena: na dotaz

Houpací křeslo RAR navrhli manželé Eamsovi již v 50. letech a jeho nadčasový design ho zařadil mezi legendy. Křeslo se bude vyjímat v odpočinkové místnosti i v kanceláři. Je funkční a skvěle se na něm sedí. Během přestávky i při práci se můžete zlehka pohupovat, aby se Vám lépe přemýšlelo. Vždyť i dnešní pracovní křesla jsou navržena tak, že si na nich můžete nastavit záklon a decentně se houpat. Věřte, že s touhle židlí Vás to bude bavit.

Jak vybavit odpočinkové místnosti ve firmách
Jak vybavit odpočinkové místnosti v kancelářích

Ať to lítá vzduchem!

Cena: 60 000 Kč

Air hockey je stolní hra, kterou lidé hrají pro zábavu a odreagování, stejně jako například stolní fotbal nebo kulečník. Většinou hrají pouze dva hráči a jde především o postřeh. Ve chvíli, když už budou zaměstnanci cítit únavu nebo vyčerpání z celodenního sezení v kanceláři, si budou moci na chvíli odběhnout k air hockei. Několik her s kolegou je nabudí a rozptýlí od běžných starostí. Po pauze budou zase čerství pro zbytek pracovního dne.

Měkké přistání

Cena: 4 000 Kč

Sedací vaky jsou v posledních letech velice oblíbeným doplňkem obytných interiérů. Proč je tedy nevyužít i při zařizování odpočinkové místnosti. Vaky a pytle slouží k sezení i ležení a díky speciální náplni si je vždy uzpůsobíte podle sebe. Můžete je tvarovat přesně tak, jak se zrovna chcete posadit nebo položit do příjemné polohy. Vyrábí se v několika velikostech a při objednání si můžete zvolit barvu, takže vždy zapadnou do Vašeho interiéru. Dopřejte to největší pohodlí a odpočinek i zaměstnancům.

Jak vybavit odpočinkové místnosti v kancelářích
Jak vybavit odpočinkové místnosti v kancelářích

Sportem ku zdraví v práci

Cena: 4 490 Kč

Součástí odpočinkové místnosti nemusí být jen pohodlná lehátka, polštáře a zábavné hry. Můžete do ní začlenit i sportovní část, kam budou moci o pauzách chodit ti, kteří relaxují při fyzických aktivitách. Variabilní a skladnou částí takového odpočinkového koutu může být například pingpongový stůl, u něhož bude moci trávit čas hned několik zaměstnanců najednou. Polovina desky stolu jde navíc sklopit nahoru, takže zde budou moci trénovat i jednotlivci.

Nohy nahoru

Cena: 10 490 Kč

Závěsná matrace Headdemock se jistě okamžitě stane oblíbeným místem pro odpočinek všech zaměstnanců. Její velkorysé rozměry (280×140 cm) umožňují sedět na ní až třem lidem. Jedinec si na ní zase zvládne lehnout a v klidu odpočívat. Jde o neobyčejnou kombinaci klasické sítě a pohodlného lehátka, takže i při houpání a odpočinku Vám v ní bude skvěle. Už nebude tak těžké a nepříjemné v ní usnout jako v síti na zahradě.

Jak vybavit odpočinkové místnosti ve firmách
Jak vybavit odpočinkovou místnost ve firmách

Vyběhejte to!

Cena: 23 990 Kč

Vedle pingpongového stolu můžete do odpočinkové místnosti pro sportovní nadšence umístit i běžecký pás. Některé lidi běh dobije víc, než odpolední káva nebo polehávání na houpací madraci. Vzhledem k tomu, že každý člověk regeneruje jinak, měl by relaxační prostor ve Vaší firmě nabízet více variant odpočinku. I toho aktivního.

Zdroje fotografií: fatboy.com, jaxxbeanbags.com, vitra.com, kulecnik.cz, insportline.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Office Depot, s.r.o.

Kancelářské potřeby dodáme zítra nebo zdarma až do vaší kanceláře. Ať jsou to kancelářské židle, kancelářský nábytek, kancelářský papír, kancelářská technika, občerstvení či drogerie, téměř veškeré kancelářské zboží má náš internetový obchod skladem.

Další firmy naleznete v katalogu firem