Faktory ovlivňující pracovní výkonnost vašich zaměstnanců

Řada zaměstnavatelů a dosud i někteří odborníci jsou přesvědčeni, že největší pobídkou k lepším pracovním výkonům je pro zaměstnance finanční odměna. Tato domněnka již ale dávno neplatí. V současných firmách jde již o celý soubor faktorů, který může silně ovlivnit budoucí přístup jednotlivců k práci. Záleží už jenom na vedení, zda se tomuto trendu přizpůsobí a dopřeje svým podřízeným ty nejlepší možné podmínky k práci.

 

 

 

 

Zdravý zaměstnanec je výkonnější

Jistě, zní to logicky. My máme v této chvíli na mysli spíše fakt, že optimální podmínky na pracovišti mají vliv na fyzickou i psychickou kondici zaměstnanců. Jde jen o to maximalizovat ty pozitivní faktory a ty nepříznivé odstranit. V rámci pracovního prostředí můžeme sledovat klimatické a fyzikální podmínky. Přímo u pracovního místa pak zkoumáme celkovou ergonomii, vzdálenost a složení pracovních pomůcek.

Nic se nesmí přehánět

Pokud jsme mluvili o klimatických faktorech, mysleli jsme především teplotu a vlhkost v místnosti a jejich regulaci. Důležité je, aby měli zaměstnanci možnost tyto podmínky upravovat podle aktuální situace. O klimatizovaných prostorech navíc platí, že by se jejich teplota neměla odchýlit od té venkovní více jak o několik stupňů. K fyzikálním podmínkám řadíme především stav osvětlení kanceláří a optimální míru hluku.

Práce v kolektivu

Mimo těchto pracovních podmínek, které může celkem snadno ovlivnit zaměstnavatel, jsou důležité i sociální a psychologické faktory. Patří sem fungování firemní kultury i příjemný pracovní kolektiv. Celková pracovní pohoda je utvářena i maličkostmi jakými je setkání nad šálky Illy kávy nebo možnost odejít do kuřácké místnosti. I zde se totiž tmelí kolektiv. S revoluční elektronickou cigaretou bude jednodušší udělat si přátele mezi vyznavači i odpůrci nikotinu.

Zdroj fotografie: wikimedia.org

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

AZ RedLine, s.r.o.

Nabízíme návrhy a realizace interiérů na klíč.

Další firmy naleznete v katalogu firem