Dopřejte svým očím v kanceláři optimální světelné podmínky

Pracoviště je jedno z míst, kde trávíme nejvíce času. Právě proto bychom měli dbát na to, abychom pracovali v kvalitních podmínkách. Jedním z nejdůležitějších hledisek, které určuje vhodný pracovní prostor, je optimální osvětlení kanceláře. Řešení existuje celá řada, takže se nemusíte bát, že by si současné technologie neporadily například s atypickým prostorem a jeho specifiky.

 

 

 

Slunce i lampa

Světelnými podmínkami ovšem nemáme v tomto případě na mysli pouze výběr a rozmístění umělých světelných zdrojů. Jde o celkový koncept, jehož součástí bude přirozený přísun denního světla doplněný o umělá osvětlovací zařízení. V rámci pracovního prostředí by měl být kladen důraz právě na dostatečný přísun slunečního světla. Toho lze docílit využitím vhodných okenních systémů, které by měly pokrývat odpovídající plochu v poměru k rozměru kanceláře.

Optimální světelné podmínky v kanceláři

Pomoc odborníka

V tomto případě připadají v úvahu všechny typy oken. Mimo klasických oken se dají využít větší francouzská okna a v podkrovních prostorách zase střešní. Odborníkem na střešní okenní systémy, jejich zatemnění a ovládání je dánská společnost Velux, která v oboru působí již přes šedesát let. Nabízí sériově vyráběné modely oken i zakázkovou výrobu na míru Vaší kanceláře.

Optimální světelné podmínky v kanceláři

Nadosah slunečním paprskům

Společnost má řešení i pro interiéry, do kterých sluneční světlo zkrátka nedosáhne. Místnosti situované uprostřed budov se musí obejít bez oken, ale to na druhou stranu nemusí znamenat, že se v nich nesetkáte s přirozeným denním světlem. Řešením jsou světlovody, které za pěkného počasí osvětlí celou místnost. Pro instalaci navíc není překážkou plochá ani šikmá střecha. Během ročních období, kdy počasí není tak příznivé, je ale nutné vybavit místnost i umělými zdroji světla.

Optimáln světelné podmínky v kanceláři

Světlem ke zdraví

Světlo je jednou z podmínek, které náš organismus potřebuje k životu. Pokud se dlouhodobě setkáváme s jeho nedostatkem, může to mít negativní důsledky na naši celkovou pohodu. V konečném důsledku se to projeví po fyzické i duševní stránce. V případě, že pracovní prostory neumožňují rozšíření zdrojů přirozeného světla, je třeba prostor vybavit umělými systémy. Mimo jejich dostatečného počtu dbejte především na žluté zabarvení a rovnoměrné rozmístění světel.

Zdroj fotografií: velux.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

LOKNOK DESIGN - Jarek Materna

Design interiéru na míru Vašim potřebám s estetickým nábojem, nápadem a logikou.

Další firmy naleznete v katalogu firem