Dobře vybraná tiskárna může výrazně snížit náklady na tisk

Ve chvíli, kdy začnete služeb copy centra využívat pravidelně, je čas se zamyslet nad pořízením vlastní tiskárny nebo popřípadě víceúčelového stroje. Kancelář se bez podobných zařízení neobejde a navíc se prvotní investice velice rychle vrátí. Otázkou ale je, na základě jakých parametrů vybrat tu nejvhodnější a pro kancelář nejužitečnější tiskárnu.

První krok

Hned v počátku je třeba zvážit, zda chcete investovat pouze do tiskárny nebo si pořídit multifunkční stroj, který bude kombinovat tiskárnu s možnostmi skenování a kopírování. Výhodou takového zařízení je prostorová nenáročnost, která ho dovolí umístit například přímo na pracovní stůl. Jedním ze základních kritérií u tiskárny je samozřejmě i technologie tisku.

 

Výběr tiskárny do kanceláře
Multifunkční zařízení HP

 

K dosud nejoblíbenějším patří inkoustová tiskárna, která nabízí kvalitní tisk a je využitelná doma i v pracovním prostředí. V náročnějších provozech ji ale začíná nahrazovat laserová technologie tisku, která svým uživatelům nabízí vysokou přesnost a nižší pořizovací náklady.

 

Výběr tiskárny do kanceláře
Multifunkční laserové zařízení Samsung

Další důležité parametry

Pakliže vám z prvního výběru vzejdou modely, mezi kterými se budete dále rozhodovat, bude potřeba se zaměřit i na další vlastnosti a funkce tiskárny. Rozhodně by vás mělo zajímat, zda  zařízení tiskne černobíle nebo barevně a jakou má kvalitu a rychlost tisku. Kanceláře s vyššími nároky na parametry tisku budou zohledňovat také formát papíru, se kterým umí tiskárna pracovat.

 

Výběr tiskárny do kanceláře
Kancelářská tiskárna Canon

 

Trendy

Mimo těchto běžnějších funkcí si můžete pořídit ještě výkonnější zařízení, které nabídne větší uživatelský komfort. Trend bezdrátových zařízení dorazil už i do kategorie tiskáren a díky tomu můžete vybírat multifunkční přístroj i tiskárny s wifi, které usnadní manipulaci při tisku. Další technickou vychytávkou některých zařízení je například připojení digitálního foťáku přímo k tiskárně a  okamžitá možnost tisku fotek. Do třetice uvedeme funkci Print Screen, díky níž budete moci vytisknout celý obsah obrazovky bez omezení.

 

Výběr tiskárny do kanceláře
Designová laserová tiskárna Samsung

 

Eko tisk

V současnosti jsou na trhu dostupné už i tiskárny, jejichž nastavení odpovídá ekologickému přístupu ke spotřebě papíru i barvy. Díky jednoduché volbě bude tiskárna automaticky tisknout oboustranně, sníží využívání toneru a zmenší formát tak, aby se na list papíru vešly dvě nebo i čtyři obvyklé strany. Výběr je skutečně veliký, takže záleží jen na požadavcích vaší práce a na vás, pro kterou tiskárnu či multifunkční zařízení se rozhodnete.

Zdroje fotografií: samsung.cz, canon.cz, hp.com

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

IMEGO

Kompletní vybavení kanceláří a kancelářských interiérů.

Další firmy naleznete v katalogu firem