Designová akvária jsou plná vody a fantazie

Při zařizování domu nebo bytu se často necháváme inspirovat nejnovějšími trendy a moderními přístupy interiérového designu. Funkční i dekorativní prvky se snažíme sladit tak, aby společně sjednotily prostor. Jak ale do současného interiéru začlenit akvárium tak, aby na sebe nestrhávalo přehnanou pozornost? Tímto článkem chceme upozornit na fakt, že pokrok se nezastavil ani v oblasti akvaristiky.

 

Vodní živel

Prostřednictvím akvárií si každý plní nějaký sen. Někdo touží po kousku přírody u sebe doma, jiný uvítá nenáročné domácí mazlíčky. Pro většinu z nás jde především o způsob, jak se odreagovat. Pro zrelaxování organismu můžeme pozorovat život v akváriu nebo si odpočineme při čištění akvária. Donedávna jsme vodní nádržky pro ryby vybírali jen podle velikosti a ceny. Dnes se nám nabízí široký výběr designů, funkčních řešení i víceúčelových variant akvárií.

Designová akvária

Na míru

Designová akvária jsou jakýmsi pokračováním akváriím na míru. Po tom, co nechali výrobci volnou ruku zákazníkům, se návrhů domácích akvárií ujali designéři, kteří fantazií rozhodně nešetřili. V některých případech nešetřili ani rybky a ostatní vodní živočichy, kteří by v jejich akváriích měli žít. Nejenže návrháři pozměnili tvary a celkové řešení akvárií, ale často jim dali i další funkci.

Designová akvária BiOrbAkvárium nejen pro ryby

S designovými akvárii se příznivcům neobvyklých interiérových doplňků i nadšeným akvaristům dostalo dalšího funkčního řešení prostoru. Akvárium totiž nemusí být jen nadstandardní vybavení domácnosti. V současnosti najdete v nabídkách akvaristických obchodů například skleněný konferenční stolek, který v sobě skrývá vodní nádrž. Ještě dál zašli designéři u koupelnového umyvadla, v jehož objemu taktéž plavou akvarijní rybky. Vše zůstává naprosto funkční, jen s tím rozdílem, že nyní budete u stolku či umyvadla trávit o něco více času.

Konferenční stolek Opulent Itemx

Prostorově nenáročný

Nejnovější technologie dovolují, při návrhu a výrobě designového akvária, omezit prostorový záběr nádrže na minimum. Populární jsou například plochá akvária, která si doma můžete zavěsit místo obrazu přímo na stěnu. Samočisticí systém zaručuje snadnou údržbu akvária, což je jednou z největších předností. Plochá akvária však mohou nahradit i příčku a rozdělit tak zbytečně velký prostor do menších částí. Akvárii se tak můžete doslova obklopit.

Designová akvária

Život za sklem

V případě, že jste se rozhodli ozdobit interiér designovým akváriem, máme pro Vás několik typů. Futuristická akvária s jednoduchým designem najdete například u značky BiOrb. Společnost se snaží oživit tradici typicky kulatých akvárií a zároveň vytvářet neobvyklé návrhy pro moderní designován akvária. Spletence tvarů a neotradičních řešení najdete u firmy Opulent Items, která nabízí řadu mohutných vodních systémů. Nechte se inspirovat dobou a současnými trendy, protože Vaše akvárium nebude nikdy vypadat lépe.

Zdroje fotografií: reef-one.com, skitsch.com, opulentitems.com

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

ESTETICO s.r.o

Komplexní realizace pro privátní a komerční interiéry v tuzemsku a zahraničí. Interiér pro byt, dům, kancelář, restauraci nebo prodejnu.

Další firmy naleznete v katalogu firem