Coworking – neformální přístup k práci

Sdílené pracovní prostředí se v posledních několika letech stalo trendem v komunitě nezávislých profesionálů. Koncepce coworkingu je založena na společném užívání kanceláří a jejich vybavení drobnými živnostníky a podnikateli. Nesporné výhody fungování coworkingových center do nich v současnosti přivádí stále více samostatných pracovníků.

 

Pracujte v různorodém kolektivu

Pakliže jste pánem svého pracovního času, můžete ho ještě zefektivnit pobytem v coworkingovém centru. Příznivci a propagátoři tohoto relativně nového způsobu práce uvádějí, že jde o skvělou alternativu k práci doma. Coworkingová centra jsou vybavena tak, aby jste je mohli navštěvovat v ojedinělých případech, sedět u vlastního stolu nebo se zde scházet se spolupracovníky či obchodními partnery na poradách.

Coworkingová centra

Co na vás čeká

Možná, že vás služby spojené s pronájmem kancelářského místa příjemně překvapí. Není jich totiž vůbec málo. Základní poplatky se pohybují kolem dvou až tří tisíc měsíčně a za tuto cenu dostanete veškerý myslitelný komfort. Mimo vysokorychlostního připojení na internet sem patří užívání kancelářské techniky, přístup do kuchyňky nebo například i možnost se před důležitým jednáním osprchovat. Příprava je důležitá a navíc můžete k pracovní poradě nebo konzultaci s klientem využít konferenční místnost přímo v coworkingovém centru.

Coworkingová centra

Kdo centra využívá

Jde o službu, kterou využívají především jednotlivci vyhledávající sociální kontakt s ostatními nebo menší podnikatelé s několika zaměstnanci, kterým se nevyplatí pronajímat vlastní kanceláře. Za měsíční poplatek si totiž můžete pronajmout profesionální pracovní prostředí s kompletním kancelářským vybavením, které navštěvují obdobně založení lidé z různých oblastní pracovního trhu.

Coworking

Viditelné výhody vedou

Coworking jednotlivci nevyužívají pouze z důvodu začlenění se do pracovního kolektivu. V porovnání s prací z domu vám může několikahodinový pobyt u pronajatého stolu zkrátit pracovní dobu a zlepšit pracovní výsledky. Nebudete rušeni členy domácnosti a od práce vás neodvedou žádné domácí povinnosti. Pokud vám bude tento systém vyhovovat, můžete pracovat například jen čtyři dny v týdnu. Výhodou coworkingových center je také to, že jsou většinou otevřena sedm dní v týdnu.

Coworkingové centrum

Být mezi cizími jako ve vlastní kanceláři

Mnozí spatřují v komunitě okolo coworkingových center i jakousi jistotu. Nejenže můžete díky pravidelným návštěvám navázat nová přátelství, ale také tolik potřebné pracovní kontakty. Navíc se budete setkávat s lidmi, kteří jsou sami sobě pánem a tudíž budou řešit i podobné profesní záležitosti jako vy. Coworking tak může sloužit i jako skvělý způsob předávání zkušeností.

Zdroje fotografií: wikimedia.org

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Jaroslav Pulchart - PUT

Nabízíme systém plných či prosklených interiérových příček umožňujících vysoce kvalitní dělení kancelářských, reprezentačních a podobných prostorů.

Další firmy naleznete v katalogu firem