Chcete dát své kanceláři nový kabát? Zrenovujte ji!

Máte ze své pracovny či kanceláře pocit, že už Vám dost dobře neslouží? Nejenže už ztratila šmrnc a styl, ale ani technologicky už není, co bývala? Pomozte Vaší kanceláři vyrovnat se těm moderním a designovým. Přinášíme Vám inspiraci pro celkovou i částečnou renovaci pracovních prostor.

 

 

 

Změna je život

Nejste se vzhledem své kanceláře již spokojeni a neradi v ní trávíte svůj pracovní čas? Příčinou může být zastaralé vybavení, nevyhovující uspořádání a barevnost pracoviště. Časově a finančně nejnáročnějším, zato nejefektivnějším řešením je nově zařízená kancelář. V tomto případě máte možnost požádat o pomoc odborníky, kteří Vaše potřeby a přání převedou do reality. Architekti a interiéroví designéři navrhnout celkové pojetí prostoru, přes technické vybavení až po nábytek a doplňky. Máte-li v hlavě přesnou představu, můžete se do renovace kanceláře nebo pracovny pustit sami. Následující řádky Vám prozradí, jak docílit co nejlepšího efektu s minimem úsilí.

Renovace kanceláře

Věnujte pozornost úklidu

Tuto radu neberte na lehkou váhu. Úklidem nemáme na mysli pouze utřený prachy, vyluxovaný koberec nebo naleštěné parkety. V souvislosti s renovací kanceláře nabádáme spíše k důkladnějšímu vytřídění všech nepotřebných věcí, spisů a dokumentů, které v práci archivujete možná až příliš dlouho. Projděte svou kartotéku, skříně s šanony a určitě najdete něco, bez čeho se snadno obejdete. Možná nakonec zjistíte, že ty objemné kusy nábytku lze vyměnit za menší. Celkové provzdušnění interiéru jen prospěje a vy budete mít ve věcech pořádek.

Renovace kanceláře

Dejte se do úprav

Protože je prokázáno, že má na lidi vliv to, co je denně obklopuje, zaměřte se nejprve na kancelář jako celek. Než se však pustíte do nákupu nebo obnovy nábytku, všimněte si vzhledu a stavu stěn v místnosti. Výrazným krokem, který dozajista ovlivní náladu Vaší kanceláře, bude výmalba nebo nalepení nových tapet. Ačkoli se má za to, že barvy mají všeobecnou symboliku a význam, měli byste se při jejich výběru řídit především vlastním vkusem. Pro pracovní prostory se doporučují například odstíny zelené, hnědé nebo světle modré. Při výběru barev dbejte také na zachování firemní identity (logo, firemní barvy) i celkového interiéru společnosti.

Renovace kanceláře

Vizuálně přitažlivá kancelář

Pokud nemůžete nebo si netroufáte měnit barvu stěn, můžete je ozvláštnit jinak a dočasně. V současnosti jsou velice populární samolepky na zeď, které stejně lehce nalepíte jako je potom sundáte. Vybírat můžete z abstraktních i ryze realistických tvarů a motivů. Samolepky snadno doplní specificky uspořádaný interiér nebo příjemně zaplní prázdnou stěnu. V podstatě stejnou službu Vám poskytne i klasický obraz. Stačí jen vybrat výrazný a zajímavý výjev, který vynahradí pestrobarevné stěny.

Renovace kanceláře

Vyměňte staré vybavení

Pro celkový pocit změny byste neměli zapomenout na nábytek a další vybavení kanceláře. Velké solitéry si ponechte, protože bude jednodušší obměnit menší a opotřebované kusy nábytku. Zaměřte se především na pracovní židli, stůl nebo počítač. Pokud již toto kancelářské zařízení neplní svou funkci a nejste s ním spokojeni, je na čase ho vyměnit. V případě, že se problém těchto kusů netýká, můžete atmosféru kanceláře vylepšit interiérovými doplňky, novými textiliemi nebo nákupem jednoho výrazného kusu nábytku, který bude celému prostoru dominovat.

Zdroje fotografií: top-office.cz, sofistick.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

A+A RENAX, s. r. o.

Stěhovací firma specializující se na stěhování bytů, kanceláří, vyklízení pozemků. Zajišťujeme drobná stěhování i stěhování nadměrných břemen jako jsou klavíry, trezory, bankomaty, automaty a další. Naše služby stěhování poskytujeme v Brně a okolí.

Další firmy naleznete v katalogu firem