Buďte v práci v pohybu: Vyzkoušejte mobilní pracovní místo

Už nemáte čas vše vyřizovat ze své kanceláře? Potřebujete být flexibilnější v rámci celé firmy a trávíte stále méně času za svým stolem? Tento problém stále častěji společně  řeší technologové a designéři. Jednoduše by se výsledku jejich práce dalo říkat mobilní pracovní místo. Díky pohyblivému systému si budete mít svou kancelář stále po ruce. Tento koncept jistě najde využití především v interiérech typu open space, kde si každý může zvolit svůj pracovní prostor.

 

 

Dva v jednom

Díky mobilnímu pracovnímu místu zůstanete ve spojení se svým okolím a zároveň budete mít pocit soukromí. Vždy totiž budete mít na blízku vlastní křeslo a pracovní plochu, na kterou umístíte laptop. Řada z mobilních systémů je na kolečkách, takže s nimi budete skutečně v pohybu. Jiná řešení zase nabízí skládací konstrukce, kterou můžete uložit v kanceláři a použít ji ve zvláštních případech.

Mobilní pracovní místa
Mobile Desk

Vždy připraven

V rozlehlých kancelářích oceníte funkci mobilních pracovních míst především jako alternativu pro externí pracovníky, kteří do firmy dochází jen zřídka. Vlastní kancelář by dostatečně nevyužili, ale při jejich návštěvě je nutné někam usadit a zajistit jim vhodné pracovní podmínky. Podle konkrétních nároků na funkčnost a další využitelnost mobilních systémů můžete vybírat z několika typů pracovních míst.

Mobilní pracovní místa
Seattable

Ve spojení

Na trhu jsou k dispozici naprosto jednoduché produkty vyrobené z praktických materiálů jako dřevo, kov a plast. Příkladem může být systém Seattable, jehož variabilita nabízí funkci stolu i židle a hodí se například do školicích zařízení či zasedacích místností pro velký počet lidí. Podle situace můžete měnit funkčnost každého produktu. Na opačném konci nabídky stojí chytrá mobilní pracovní místa, která v sobě mají zabudované různé technologie. Nejdál v tomto vývoji došel mladý finský designer Terhi Tuominen, který ve spolupráci s firmou Powerkiss představil židli Jazz. Jedná se o spojení stolku a sedátka, ve kterém je zabudovaná technologie bezdrátového nabíjení přenosných zařízení jako notebooků a telefonů.

Mobilní pracovní místa
Židle Jazz – Powerkiss

Mobilní veřejnost

Využití mobilních míst nemusí být určeno striktně jen do kanceláří a oficiálního pracovního prostředí. Některé designy jsou vzhledem ke svému řešení vhodné i do veřejných prostor. Například mohou být využity pro zprostředkování internetového připojení ve foyer úřadů, knihoven, škol a dalších veřejných zařízení. Pro tyto případy najdete v nabídce mobilní místa ke stání i k sezení. Příkladem prvního typu je stůl s paravánem Mobi Isla švédské značky Abstracta. Druhou variantu zastupuje pohodlnější pracovní místo s názvem Globe Workstation od nizozemského výrobce Lande Productie Schijndel BV. Tzv. globus je zajímavým designovým řešením pracovní stanice, která je pohyblivá díky kolečkům. Ta se zablokují ve chvíli, kdy odklopíte víko globusu.

Mobilní pracovní místa
Mobi Isla – Abstracta

Domácí pohodlí

Další, však o poznání více neformální, variantou je Snug Chair českého návrháře Jiřího Pelcla. Toto neobvyklé křeslo, odvolávající se na tradiční ‚ušáky‘, by se dalo využít jako pracovní místo pro domácí využití. Výrazná područka se dá v tomto případě použít jako pracovní plocha k odložení notebooku či na dokumenty a zápisky. Snug Chair nabízí český výrobce designového nábytku Polstrin.

Mobilní pracovní místa
Snug Chair – Polstrin

Zdroje fotografií: skandium.cz, seattable.cz, opulentitems.com, terhituominen.com, polstrin.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

AUTRONIC, s.r.o.

Velko i maloobchod nabízí židle - dřevěné, kovové, barové, kancelářské.

Další firmy naleznete v katalogu firem