Buďte v pohybu a zůstaňte online: Tablet versus chytrý telefon

Ještě donedávna byl vrcholem poslední technické revoluce uživatel notebooku, který se přes wifi připojil v kavárně a na veřejných místech ve městě. Dnes už můžete zůstat ve spojení se světem téměř kdekoli a kdykoli. Navíc už kvůli tomuto komfortu nemusíte mít stále po ruce pracovní počítač. Za moderní a lehčí varianty notebooku se dají v mnohém považovat chytré telefony a tablety. Zjistěte který z nich se hodí právě pro vás.

 

Každý uživatel chce něco jiného

Přesně z toho by měl vycházet každý, kdo chce vybírat vhodný výdobytek moderních technologií na cestování, práci a volný čas. Hned v úvodu je třeba upozornit na to, že tablet ani chytrý telefon nemohou stoprocentně nahradit notebook. Na druhou stranu některá jejich omezení vyvažují jejich další jedinečné dovednosti. Podíváme se na jednotlivá pro a proti tabletu i chytrého telefonu.

Rozdíl mezi tabletem a chytrým telefonem.

Tablet je notebook bez klávesnice

Jde v podstatě o kombinaci kapesního počítače a notebooku, přičemž se tablet může pochlubit všemi parametry počítače. Nechybí mu pevný disk, operační paměť ani procesor a díky tomu na něm zvládnete řadu věcí jako na přenosném počítači. Charakteristický je pro něj velký displej, který současně funguje jako dotyková klávesnice. Vyťukávání písmen jedním či dvěma prsty by však mohlo tvořit překážku především pro uživatele, kteří jsou zvyklí psát všemi deseti. Jakákoli jiná varianta psaní je pro někoho totiž příliš nepohodlným ústupkem.

Tablet nebo chytrý telefon?

Placatý prohlížeč je na cesty ideální

Dotyková klávesnice ale nikomu nebrání v brouzdání na internetu, sledování filmů, prohlížení fotek, čtení pdf či chatování a jednoduché komunikaci s okolím. Přesně pro tyto činnosti byl tablet vyvinut. Spíše volnočasová, nepříliš náročná zábava s neomezeným připojením na internet. Díky tomu je tablet často přirovnáván k pohodlnému a všestrannému prohlížeči  obsahu. S ohledem na jeho technické parametry už ale není vhodný na jeho tvorbu a jakoukoli delší práci. K tomuto účelu je přeci jen vhodnější starý dobrý notebook.

Tablet nebo chytrý telefon?

Chytřejší už být snad ani nemůže

Za ještě větší vývojový krok je považován smartphone, čili chytrý telefon. Stejně jako tablet má v sobě zabudovaný operační systém. Pokud se spolehnete na dotykový displej, získáte v podstatě zmenšeninu tabletu, ze kterého ovšem budete moci volat a posílat sms. Výhodou chytrých telefonů je ale právě ona možnost vybrat si, zda v něm budete mít zabudovanou normální klávesnici či nikoli. Od této volby se bude odvíjet i velikost displeje, která ovlivní komfort při prohlížení internetu, sledování videí či fotografií.

Rozdíl mezi tabletem a chytrým telefonem

Telefon, se kterým si vystačí každý

Chcete-li být tedy mimo domov neustále ve spojení se světem, bude pro vás volba chytrého telefonu univerzálnější variantou. A to i z praktického hlediska, jakým je fakt, že telefon se zkrátka vejde do kapsy. Tablet je oproti smartphonu větší hračka pro technické nadšence, kteří ale současně vlastní notebook i mobilní telefon. Každopádně se dá říci, že zařízení kombinující telefonu a online připojení na internet tvoří rozhodně komplexnější prostředek na dovolenou, časté cestování i každodenní povinnosti.

Zdroje fotografií: apple.com, samsung.com, android.com

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROGRESS INTERIOR (pobočka Chrudim IV)

Kuchyňské a bytové studio nabízí luxusní moderní kuchyně, dětský rostoucí nábytek, 3D návrhy, vizualizace, realizace interiérů. Dodáváme kuchyňský nábytek, linky, stoly, židle, obývací stěny, pokoje. Návrhy moderních obývacích pokojů a kuchyní.

Další firmy naleznete v katalogu firem