Brněnské kavárny – Ve které se Vám bude nejlépe pracovat?

Pokud nepatříte zrovna k těm, co mají pevnou pracovní dobu a jejich pracovní místo je někde ve firemní kanceláři, je tento článek určen právě Vám. Jste-li nezávislí a svou pracovní agentu si pořádáte podle sebe, pracujete z domu, pronajímáte si malou kancelář nebo možná využíváte služeb coworkingového centra. My Vám přinášíme několik typů na příjemné místo k práci přímo v centru Brna. Najděte si svou kavárnu a pracujte v prostředí provoněném kávou.

 

V dobré společnosti

Obliba kaváren všeobecně stále roste. Čím dál větší poptávka je především po stylových a zákaznicky vlídných podnicích, které se svým návštěvníkům snaží vyjít maximálně vstříc (wi-fi, oddělený kuřácký prostor, voda zdarma, vstup se psy). Takové kavárny si velmi rychle oblíbili nejen studenti, ale i pracovně vytížení lidé. Ti, co pracují sami na sebe a mají flexibilní pracovní dobu, proto do kaváren chodí pracovat čím dál častěji i na dopoledne nebo celý den.

Brněnské kavárny vhodné k práci

Výhody vítězí

Jde o velmi levnou alternativu ke coworkingovým centrům. Lidé, kteří naopak pracují z domu na návštěvě kavárny jistě ocení příležitost k úniku před stereotypem domácího prostředí. Do kaváren chodí právě ti, co se i během práce chtějí obklopovat lidmi a nevadí jim okolní ruch. V případě velkého hluku si vždy mohou nasadit sluchátka a oprostit se na chvíli od lidí, za kterými přišli. Jde o vhodné pracovní prostředí hlavně pro freelancery, kteří si nechtějí pronajímat vlastní kancelář nebo docházet do coworkingového centra. Kavárna si totiž naúčtuje pouze Vaši útratu. Pojďme se tedy podívat na známé a oblíbené kavárny, ve kterých můžete pravidelně pracovat nebo pořádat pracovní schůzky.

Brněnské kavárny vhodné k práci
Spolek

Kavárna ERA

Zrekonstruovaný klenot brněnského funkcionalismu je moderní, prostornou a velice přívětivou kavárnou ležící v Černých polích na ulici Zemědělská poblíž slavné vily Tugendaht. Podnik má díky přízemí a prvnímu patru (v létě funguje zahrádka a terasa) dostatečnou kapacitu, takže se nemusíte bát, že byste zde nenašli místo. Jde o nekuřáckou kavárnu, která je otevřená od rána do večera a díky tomu v její nabídce najdete i obědová menu. Pro milovníky umění a architektury bude kavárna ERA navíc představovat silnou inspiraci. Červeno-modrý interiér, kultovní schodiště a pravé kavárenské Thonetovy židle budou jistě velice příjemným prostředím pro celodenní práci.

Brněnské kavárny vhodné k práci
ERA

Falk

Rohová kavárna stojící naproti brněnské Filozofické fakultě je díky setkávání celé řady studentů velmi živoucím místem. Archaické prostředí podniku k sobě stále láká pravidelné návštěvníky, které tu můžete potkat každé dopoledne na ranní kávě a porci informací z ranního tisku. Falk patří k nejpřívětivějším kavárnám v Brně. Kuřáci, nekuřáci, psi i milovníci vody z kohoutku si zde přijdou na své. Díky nástěnce u vstupu a občasnému kulturnímu programu budete vždy v obraze, co se v Brně právě děje, a sami se ve Falku možná k něčemu nachomýtnete.

Brněnské kavárny vhodné k práci
Falk

Klafé

Pokud se spíše cítíte v moderních, čistých interiérech, ale nechcete se ochudit o klasické kavárenské služby, vyzkoušejte Klafé na Kraví hoře. Je tu cítit rodinná atmosféra, ve které Vám bude při práci poskytnut veškerý servis počínaje kvalitní kávou, dezertem i plnohodnotnou snídaní. V nekuřáckém prostředí jsou vítání i psi. Jestli Vám ještě vrtá hlavou zvláštní název kavárny, vězte, že podnik leží na Klácelově ulici naproti vysokoškolským kolejím. Tiché a jen lehce ozvučené prostředí zřejmě přiláká především lidi zvyklé na svůj klid a soustředěnou práci.

Brněnské kavárny vhodné k práci
Klafé

Caffé del Saggio

Jen pár kroků od Klafé se nachází další kavárna s kvalitní kávou, kde je domácká atmosféra to první, čeho si při příchodu všimnete. Retro interiér může na první pohled evokovat spíše babiččin obývací pokoj a jiště si najde své zákazníky. Pro ty, kteří hledají komorní prostředí s malým koutkem sami pro sebe a navíc nepohrdnou skvělou kávou, je Caffé del Saggio jako stvořené. Měkká křesla a pohovky jsou doplněny látkovými závěsy, polštářky a lampičkami, takže to působí vskutku intimně. Vyznavači podobného stylu zde jistě najdou místo vhodné k práci.

Brněnské kavárny vhodné k práci
Saggio

Speciální tipy

Patříte-li mezi konzervativce, kteří chtějí v kavárně, u kávy a při práci kouřit, zajděte vyzkoušet Spolek na ulici Orlí. Originální podnik je vyhlášený i díky jídlu, takže tady během pracovního dne hlady neumřete. Pokud sháníte reprezentativní prostory pro Vaše obchodní a pracovní schůzky, zajděte si do Café Onyx. Designová kavárna je uvnitř obložená kamenem a celkově působí velmi pěkně a luxusně. Okamžitě poznáte, jaká klientela toto prostředí vyhledává. Chcete-li udělat skutečný dojem, pozvěte návštěvu nebo kolegy právě sem. V centru dopravního uzlu (hlavní nádraží – Zvonařka – parkoviště OC) najdete nenápadné Café Práh, které Vám díky své poloze zase nabídne zázemí pro narychlo smluvenou schůzku v centru nebo u nádraží.

Zdroje fotografií: cafeonyx.cz, eracafe.cz, spolek.net, falkcafe.cz, klafe.cz, saggio.cz

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

MILT s.r.o. - montované systémy

Vyrábíme a realizujeme interiérové přemístitelné příčky pro komerční a administrativní budovy, výrobní a logistické objekty, hotely a školy.

Další firmy naleznete v katalogu firem