V bílé může vaše kancelář vypadat dokonale

Bílá barva je symbolem modernosti, retro stylu i klasické elegance, která nikdy nevyjde z módy. Bíle vybavené interiéry vždy působí velice čistě, minimalisticky až luxusně. Tato barva pronikla do všech sfér designu a úspěchy slaví především v automobilovém průmyslu, kde pozvolna vystřídala oblíbenou stříbrnou. Úspěch bílé barvy je nesmrtelný a právě z toho důvodu se vyplatí do ní investovat svůj čas i peníze.

 

 

 

 

Inspirujte se Itálií

Pevné postavení bílé barvy v rámci interiérového designu letos opět potvrdil dubnový veletrh nábytku v Miláně Salone del Mobile. Přestože zde byly představeny i jiné módní barevné trendy, bílý nábytek zde byl znovu zastoupen v nejvyšším počtu. Bílá totiž skvěle vypadá na bílém podkladu i v kombinaci s pestrými barvami, kterým dodává sytost.

Kancelář v bílé barvě

Dostaňte bílou do kanceláře

Čistá barva jako je bílá se hodí samozřejmě do domácího i pracovního prostředí. V případě, že máte doma chlupatého mazlíčka nebo neposedné děti, které by si bílou sedačku mohly splést s papírem na kreslení, je lépe použít tmavší odstíny. Ambice ohledně bílého interiéru můžete realizovat ve vlastní kanceláři, kde tuto koncepci už nic nenaruší.

Kancelář v bílé barvě

Bílá může klamat

Pokud vaše kancelář nedisponuje potřebným prostorem, můžete tuto skutečnost obejít optickým klamem. Stejně jako skleněný nábytek zbytečně nezatěžuje interiér dojmem  přeplněnosti nábytkem, může bílé kancelářské vybavení působit stejně na pozadí bílých stěn. Prostor nezvětšíte, ale vždy můžete udělat něco s celkovým dojmem, kterým bude na své okolí působit.

Kancelář v bílé barvě

Nyní se podíváme na konkrétní příklady bílého nábytku, který by byl vhodným vybavením do kanceláře. Nabídka na českém i zahraničním trhu je opravdu široká.

1. Kancelářská židle

Černé nebo tmavé odstíny ostatních sytých barev můžeme vidět na většině kancelářských židlí a křesel. Je to škoda. Při pohledu na obrázek je jasné, že bílé barvy se nemusíte bát ani na sedacím a často používaném nábytku. Pakliže vás bílá barva pro každodenní použití v práci moc nepřesvědčila, můžete bílé židle vybrat alespoň do zasedacích místností a dalších méně frekventovaných prostor.

2. Konferenční stolek

Bílé stolky patří v sortimentu výrobců nábytku stále k omezenému artiklu. Většina zákazníků v nich zřejmě nespatřuje příliš praktického. Na druhou stranu jde o elegantní kousky, na které si netroufne každý. Designová vytříbenost bílých konferenčních stolků navíc deklaruje vkus a smysl pro styl jejich majitele.

3. Pohovka

Pořízení rozměrnějšího sedacího nábytku v bílé barvě je zásadní záležitost. V barevném interiéru bude působit jako solitér a v čistém prostředí bílého nábytku doplní kancelář jako celek.

 4. Sekretář, komoda

Administrativní nábytek patří k základnímu vybavení většiny kanceláří. V případě, že všechny skříně a police ponecháte čistě bílé, splynou jednoduše s pozadím. Pokud chcete, aby přeci jenom vystupovaly alespoň částečně do popředí, zvolte variantu, která kombinuje bílou barvu s dalším odstínem. Ještě zajímavější řešení se nabízí v podobě kombinace s jiným materiálem. Vhodné jsou třeba kovové úchyty nebo dřevěný obklad jako vidíme na obrázku.

Zdroje fotografií: freshome.com, boconcept.cz, top-office, jena-nabytek, ditreitalia.com, cosmit.it

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

ELBEN, s.r.o.

Výroba nábytku do kanceláří a firemních interiérů.

Další firmy naleznete v katalogu firem