Zabydlete stěny kanceláře knihami

Nenechte se mýlit. Knihy nejsou pouze součástí soukromých knihovniček nebo domácích pracoven, ale stále i pracovního prostředí. V něm totiž lidé tráví ještě více času a pro svou práci potřebují větší množství informací. I přes probíhající digitalizaci veškerých médií existují profese, které se bez občasného nahlédnutí do tištěných publikací neobejdou.

V kanceláři se může vyskytovat hned několik typů knih. Nejdůležitější jsou ty, které jsou třeba k výkonu práce, tedy například zákoníky nebo specializované slovníky. Další položkou v pracovní knihovně mohou být odborné tituly, ze kterých lze čerpat inspiraci. U tvůrčích povolání to bývají často obrazové publikace o architektuře, designu, módě, fotografii či reklamě. V neposlední řadě můžeme knihovnu využít k úschově produktových katalogů či kancelářských složek.

Knihy tedy do kanceláře patří. S počtem knih stoupá i nutnost je patřičným způsobem uložit. Nezbývá než svůj pracovní prostor obohatit o knihovnu. Jistě vás napadne, že takový kus nábytku jako je knihovna vám výrazně zmenší zbytek volného pracovního prostoru. Následující typy vás přesvědčí o tom, že dnes už se dají knihy skladovat i jinde, než v masivních skříních nebo policových stěnách, které zabraly celou jednu stranu místnosti.

Kancelář je naštěstí prostředí, vKnihovnae kterém nikdy nebudete muset skladovat knižní dědictví po příbuzných. Vždy si vystačíte s několika regály. Řešení uskladnění knih se nabízí hned několik. Můžete zvolit jeden kus závěsných polic či stojací knihovny, která bude jednoduše kopírovat stěnu kanceláře. K dispozici je i systém, jehož základním prvkem je ocelový sloupek připevněný do stropu a podlahy. Knihy lze umístit na vysunuté poličky nebo do různě připevněných boxů. Tyto čtvercové regály se dají využít i samostatně. Můžete je libovolně zavěsit na zeď a vytvořit z nich nahodilou směsici polic, jejíž krása je v chaosu. Současný trh nezapomíná ani na klasický typ police bez zarážek, tedy na nejjednodušší variantu úschovy knih. Současné trendy vás přesvědčí, že i s tímto prvkem si designéři umí vyhrát.

Dalším hlediskem při výběru knihovny může být také materiál. Nejčastěji se setkáme s dřevěnými kusy tohoto nábytku. Mimo to se návrháři nebojí využít kovu, plastu ani skla. V případě materiálu musíme vycházet z původního vybavení kanceláře, které knihovnou pouze doplníme. Zájemci o nové úložné prostory, na knihy či pracovní materiály, by měli vzít v úvahu také jejich počet. Na trhu jsou totiž police, na které se stěží vejde deset knih, ale svůj účel ve vaší kanceláři stoprocentně splní. Jiné to bude v případě, máme-li bezpočet pracovních složek, jejichž množství se bude neustále zvyšovat.

 Police BoConcept

V tomto směru si jistě zaslouží pozornost systém od dánské značky BoConcept (prodává Decoland), který je možno připevnit dvěma způsoby. Sérii boxů lze umístit na stěnu, kde bude plnit úlohu klasických polic se zadní výplní. Druhá varianta je připevnit systém ke stropu, přičemž se boxy mohou ocitnout volně v prostoru a z knihovny se rázem stane i jakási přepážka nebo prvek členící kancelář. Od stejného výrobce pochází i závěsná police ve tvaru blesku. Tento typ knihovny je naopak na prostor velice nenáročný. Hodí se pro menší množství knih, katalogů nebo časopisů, které do trojúhelníkových polic dobře zapadnou. Oba typy polic na knihy najdete v obchodech Decoland, který u nás sortiment značky BoConcept nabízí.

Zástupcem tradičních knihoven může být například regál Apli, který prodává JENA-nábytek. Osm využitelných polic a k tomu navíc dvě zásuvky na dokumenty. Pravidelné rozměry jednotlivých polic jsou vhodnější na pracovní složky. Jednotný formát desek s listinami vám umožní zachovat v dokumentech řád.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

B2B Partner s.r.o.

Nabízíme kompletní vybavení kanceláří, skladů, dílen a budov. 12500 produktů. 81% položek skladem. Doprava zdarma.

Další firmy naleznete v katalogu firem