Výjimečná kancelář v podkroví

Už dávno nejsou půdy domů pouhým odkladištěm zaprášeného harampádí, které nikdy nebude k ničemu dobré, ale které nám je líto vyhodit. Se zvyšujícími se požadavky na prostor ve městech se možnostem podkrovních interiérů dostalo patřičného uznání a dnes patří k velice žádaným prostorám pro bydlení i pro kanceláře. Půdní vestavby jsou výzvou pro interiérové designéry a dekoratéry kvůli svému specifickému tvaru tvořenému skosenými stěnami a kvůli rozměrům, které mohou dalece přesahovat rozměry bytů ve stejném domě.


K výhodám půdních prostor patří především možnost volného rozvržení interiéru vzhledem ke světovým stranám podle Vašich představ. Díky šikmým stěnám je snadné získat optimálně osvětlený prostor a umístit střešní okna doslova na míru. Nestane se, že byste vprostřed jasného jarního dne potřebovali rozsvěcet lampičku.

Střešní okna mohou být výhrou sama o sobě. I v takovém případě, že máte kancelář na rušné ulici, která nabízí výhled na řady aut a šedivá parkoviště, můžete při pohledu z okna nechat své oči odpočinout na nedozírném prostoru nebe ohraničeném pouze střechami okolních domů. Pohled na město z výšky má své jedinečné kouzlo, nemluvě o zcela odlišném vnímání letní bouřky v podkroví a v suterénu.

S výběrem správného střešního okna vzhledem k umístění budovy a požadovaným vlastnostem Vám mohou poradit specialisté společnosti Velux, zaměřující se na problematiku ideálního prosvětlení a větrání podkrovních prostor. Různé typy zasklení umožňují filtrovat hluk z okolí i zabránit přehřívání místnosti.

Díky umístění těsně pod střechou jsou podkrovní prostory ovlivňované venkovními změnami teplot výrazněji než ty v přízemí. Pro pohodlné přebývání za každého počasí je potřeba dodržet pár elementárních pravidel.

Naprostým základem je vhodně izolovaná střecha. Vyplatí se pohlídat si před nastěhováním její stav. Navzdory rozšířenému používání výrazu „zateplená střecha“ je účelem izolace udržet vnitřní klima místnosti (potažmo celé budovy), nikoli pouze zabránit úniku tepla ve chladném období.

Vytápění je v podkrovní kanceláři možné řešit stejně jako kdekoli jinde, pokud nám větší prostor stále připadá chladný, můžeme ho zahřát vyhřívanou podlahou nebo vestavěným krbem.

V horkém létě nám pomohou zatemňující venkovní rolety a markýzy. Pokud jsou vhodně zvoleny, měly by zachytit až 95 % slunečního tepla, a tím výrazně snížit riziko přehřívání místnosti. Síťová struktura venkovní markýzy přitom nebrání průniku světla ani možnosti větrat. Není tedy třeba mít obavy, že budete celé léto pobývat v jeskyni.

venkovni markýza

Vhodná je také kombinace střešních a „normálních oken“, která nejsou tolik vystavena přímým slunečním paprskům a která lze nechat otevřená během horkého dne i prudkého deště.

Pokud máte vyřešeno to nejdůležitější, tj. příjemné prostředí bez ohledu na počasí, můžete se začít věnovat co nejlepšímu využití výjimečného prostoru podkroví. Pokud si sami nevíte rady, zkuste se obrátit na interiérového designéra. Pro vytvoření luxusního interiéru se lze spolehnout na profesionály společnosti Decoland.

Vestavěné skříně

Na zakázku vyráběné šikmé skříně zaručují, že budete mít stále dost místa. Skříně, díky tomu, jak „zapadají“ do prostoru, působí velice přirozeně a elegantně. Na míru Vám kancelář zařídí společnost Woodface.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

SKLENĚNÉ DVEŘE ALIA SYSTEM

Provádíme kompletní dodávku skleněných prvků pro interiéry, včetně projekce.

Další firmy naleznete v katalogu firem