Společnost VELUX se představuje

Hlavním cílem dánské společnosti VELUX je snaha otevřít temná podkroví a půdy novému účelu. Již od roku 1941 se zabývá vývojem a výrobou střešních oken a souvisejících doplňků. V tomto oboru se může pochlubit desítkami patentů a několika speciálními designy. V České republice VELUX působí od roku 1990. Pobočka společnosti se nachází v Brně a nyní nově i v Praze. Název firmy je odvozen od složeniny slov „ventilation“ (větrání) a „lux“ (vzduch).

Společnost VELUX se dlouhodobě snaží vytvářet produkty, pro které je charakteristická bezpečnost, efektivita, přizpůsobivost a jednoduché ovládání. Hlavním předmětem podnikání jsou střešní okna, která se vyrábí v materiálovém provedení dřeva nebo polyuretanu. Okna se nabízí ve dvou technologických provedeních jako kyvná a výklopně kyvná. Pro ještě větší prosvětlení interiéru mají zákazníci možnost výběru z doplňkových oken, která zajistí prosklení podkroví hned od úrovně podlahy. Mimo oken VELUX vyrábí i střešní balkony a terasy.
Dalšími produkty, které jsou přímo navázané na střešní okna, jsou rolety a žaluzie. Tyto doplňky existují ve variantách pro interiér i exteriér. Vnitřní rolety a žaluzie podkrovní prostory příjemně zastíní, naopak venkovní rolety a markýzy zabrání přehřívání jednotlivých místností. Tyto ochranné systémy se vyrábí s manuálním i elektrickým ovládáním.
K dalším produktům společnosti VELUX patří výroba a montáž světlovodů, které zajišťují přísun přirozeného denního světla do vnitřních obytných prostorů bez oken. Mimo střešních oken se společnost Okna Veluxzabývá i produkcí solárních kolektorů, které se pokládají na střechu s určitým sklonem. V takovém případě jde o velice efektivní energetický zdroj, který lze kombinovat s okny stejné značky. Společnost se zároveň zabývá rozvojem ovládacích systémů a montážních doplňků.

Z výše uvedeného výčtu činností dánské značky VELUX vyplývá, že se v rámci dlouhodobého záměru věnuje minimalizaci negativních jevů v oblasti stavebnictví. Především se soustředí na eliminaci přítomnosti vody, par či tepla v prostorách střešních oken. Společnost nabízí vysokou kvalitu svých výrobků, kterou zaručují desítky let vývoje v oboru. O renomé firmy VELUX svědčí i to, že jsou její prodejny zastoupeny ve čtyřiceti zemích světa.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROGRESS INTERIOR (pobočka Chrudim IV)

Kuchyňské a bytové studio nabízí luxusní moderní kuchyně, dětský rostoucí nábytek, 3D návrhy, vizualizace, realizace interiérů. Dodáváme kuchyňský nábytek, linky, stoly, židle, obývací stěny, pokoje. Návrhy moderních obývacích pokojů a kuchyní.

Další firmy naleznete v katalogu firem