Recyklace v kanceláři

Už je to pár let, co se u nás objevily různobarevné popelnice na tříděný odpad, a od té doby se třídění odpadu rozšiřuje do stále většího počtu domácností i pracovišť.

Důvody pro recyklaci (tj. další využití odpadu) jsou převážně ekologické, snížením spotřeby energie nutné na výrobu nového produktu se sníží emise z elektráren produkujících energii, a tím se alespoň o něco snižuje zátěž životního prostředí.

košRetro koš Pushboy

Recyklovat lze ledacos, kromě obligátního papíru, různých druhů plastů a skla jsou recyklovatelné i různé kovy (měď, hliník a železo), bioodpad, textilie, rozpouštědla, oleje a vysloužilé světelné zdroje (zářivky).

Zatímco některé z recyklovaných odpadů nelze znovu plnohodnotně využít (např. nápojové kartony a směsné plasty), v mnoha případech je recyklace podstatně ekonomičtější a ekologičtější než výroba nového materiálu (např. kovy, papír, sklo a PET).

Přemýšlíte, jak v kanceláři efektivně třídit, aniž byste se museli proplétat stále rostoucí houštinou neestetických a překážejících nádob na separaci odpadu?

Nechte se inspirovat několika tipy, které jsme pro Váš našli u různých společností.

Pokud dbáte na styl a chcete svou kancelář zařídit originálním designovaným košem, neuděláte chybu s produkty německé společnosti Hailo. Koš naplňuje estetické i funkční požadavky, poklop je vyroben z ušlechtilé oceli, což zaručuje jeho dlouhou životnost, víko koše se díky zpomalující mechanice zavírá potichu a bezpečně. Nemusíte se bát žádných prásknutí jako z děla.

koš

Koš Trento Elipse

Je-li prvním hlediskem bezpečnost, nezaváháte při koupi některého ze samozhášecích košů na papír rovněž od společnosti Hailo. Koše se vyrábějí z ušlechtilé oceli a z pozinkovaného plechu  v různých barvách.  Povrch je odolný vůči otiskům.

 samozhášecí koš na papír

 Koš profiline safe

Hygiena především? Pravým doplňkem moderní domácnosti jsou automatické bezdotykové koše s infračerveným senzorem, které usnadní Vaše nakládání s odpadem. Po přiblížení jakéhokoli objektu na 15 cm nad infračervený senzor koše se víko samo otevře. Koše jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a za použití nejmodernějších technologií.

bezdotykový koš

Nerezový koš na odpadky 12 l s infračerveným snímáním

Chcete mít na první pohled jasno v tom, na který druh odpadu který koš je? A pokud možno pohromadě? Pak jsou řešením speciální koše na tříděný odpad Profi Line trio se třemi vnitřními koši a barevně odlišenými víky na bílém podstavci.

koše na tříděný odpad

Koše Profi Line trio

Máte místo jenom v rohu? Nevadí, pořiďte si odpadkový koš vyvinutý tak, aby šetřil místo, a jednoduše ho postavte do rohu. Koš od firmy Hailo je z kvalitní ušlechtilé oceli a spojuje inovační design s uživatelským komfortem. Stabilitu koše zaručuje široký podstavec s protiskluzovými výstupky. koš

 Odpadkový koš Trento Corner

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

APM interier

Prodej kancelářského nábytku.

Další firmy naleznete v katalogu firem