Přírodní materiály v kanceláři a doma

Dřevo, kámen, kůže

Připadáte si obklopeni plastem? Kam se v kanceláři podíváte, všude vidíte samé umělé materiály, plastové židle, nepříjemné světlo ze zářivek? A když už květiny, tak umělé?

Už přirozené barevné odstíny a koberec z přírodních materiálů způsobí změnu. Artis – Decoland

Chtěli byste si prostředí, ve kterém trávíte hodně času, dotvořit nábytkem a doplňky z přírodních materiálů? Poradíme Vám, jak na to.


Dýha – je tvořena tenkou vrstvou dřeva o tloušťce 0,3mm – 5mm. Používá se na povrch nábytku a také ke tvorbě překližky.
Masiv – na nábytek se použijí celé kusy materiálu. Dřevěný masiv je zárukou kvality, vysoké odolnosti a nenucené elegance.

Výhod přírodních materiálů je spousta. Ten nejnápadnější spočívá v jejich vzhledu a atmosféře, kterou s sebou přinesou. Teplé barevné tóny dřeva a odlišná kresba každého kousku nábytku dělají s interiérem pravé divy. Navíc s časem „zrají“, barevné tóny se pomalu mění a prohlubují se (například borové dřevo postupně mění barvu ze světlé na medově nazlátlou). Srovnatelného dojmu s plastovou alternativou zkrátka nedosáhnete.

Pari&Dispari – Decoland

Zaručena je také zdravotní nezávadnost nábytku a nemusíte se ani bát, že přírodní nábytek snadno poškodíte. Není tak choulostivý, jak by se mohlo zdát. Dýha charakteristicky má čtyřnásobně lakovaný povrch, který stačí otřít namočeným hadříkem a hned vypadá jako nový. Jen si při čištění musíte dát pozor na agresivní chemikálie a organická rozpouštědla. V péči o nábytek z přírodního materiálu Vám poradí školení prodejci nábytku, základní informace najdete v i článku Jak správně pečovat o dřevěný nábytek publikovaném na webových stránkách společnosti JENA-nábytek.

Určitě není třeba básnit o jedinečných kvalitách různých typů dřeva, můžete se snadno přesvědčit sami. Společnost Top Office nabízí pro svou manažerskou sestavu nábytku Trend tato barevná provedení:

Kancelářský nábytek TREND – Top Office

Jediným problémem, kterému se s dřevěným a dýhovaným nábytkem nevyhneme, zůstává jeho cena. Dýhovaný a masivní dřevěný nábytek je zkrátka drahý. Výrobky z velkoplošných materiálů, jakými jsou různé folie a lamina, dostanete o poznání levněji. Na druhou stranu si nemusíme hned pořizovat veškeré vybavení pracovny z přírodních materiálů, ale začít postupně. Například stolem.

Psací stůl v provedení Olše niger je dobrým začátkem. Prodává JENA-nábytek.

 

Nebo dáte přednost antické třešni?
Pak by Vás mohl zaujmout tento pracovní stůl. Naleznete v JENA-nábytku.

Pro pohovku pro hosty nebo pro pohodlné pracovní křeslo můžete uvažovat o koženém čalounění nebo o čalounické usni. K jejich přednostem patří vláčnost, pružnost, prodyšnost a schopnost patinovat. Tipy ke správnému výběru najdete v aktuálním katalogu firmy Decoland.

Sedací souprava Lobby – Decoland

Pracovnu krásně oživí doplňky z přírodního štípaného kamene. Decoland nabízí pokrytí interiérového vybavení pláty přírodního kamene o tloušťce maximálně 4 mm v provedení stříbrné a zeleno-růžové slídy nebo antracitové břidlice.

>Váháte, čím začít? Proč ne úplně jednoduše, například umístěním kamínků, které jste nasbírali na dovolené, na desku svého pracovního stolu? Krom toho, že jsou osvěžujícím prvkem v kanceláři, můžete je použít jako těžítko.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

FORMDESIGN

Český značkový výrobce moderního nábytku s originálním designem.

Další firmy naleznete v katalogu firem