Poznejte nadčasovost kovového ohýbaného nábytku

Tehdy šlo o výstřelek doby 20. let 20. století, kdy se přední evropští designéři nechali inspirovat technikou, vývojem a dřevěnými kavárenskými židlemi firmy Thonet. Styl a nadčasovost kovového ohýbaného nábytku nepřestává fascinovat ani dnešní návrháře nábytku. Původní výrobní technologie se sice překonala, ale inspirace designem stylového ohýbaného nábytku je patrná i v nabídce současného bytového a kancelářského vybavení.

 

Kvalita především

Průkopníci, myšlenky ohýbání kovových trubek pro výrobu nábytku, zprvu používali hliník. Brzy však objevili vhodný materiál pro jejich další experimenty. Díky chromované oceli mohli návrháři extravagantní křesla, židle i stoly formovat do nevídaných tvarů. Potahy se navíc často vyráběly z kůže nebo jiných luxusních materiálů.

Kovové ohýbané křeslo Imola
Křeslo Imola (BoConcept), prodává Decoland

Filozofie

Abychom uvedly věci na pravou míru, je třeba zmínit ještě jeden aspekt související s výrobou kovového ohýbaného nábytku. Návrháři v něm spatřovali skvělý objekt masové produkce. Čili žádné originály, ale pásová výroba designového nábytku, který by zaplavil trh a pozvedl tak životní úroveň obyčejných lidí. Vzhledem k použitým materiálům však ani přes pásovou výrobu nešlo o levnou záležitost.

Současná nabídka

Když nahlédnete do sortimentu dnešních výrobců a distributorů nábytku a interiérového vybavení, najdete řadu příkladů, které přímo odkazují k tradici kovového ohýbaného nábytku. Takto stylizovaný sedací nábytek najdete v nabídce téměř každého prodejce. Stačí si jen vybrat.

Kuchyňská židle Nomi
Židle Nomi (BoConcept), prodává Decoland

Pohodlí a styl

V současné produkci inspirované kovovým ohýbaným nábytkem nalezneme především kancelářská a domácí křesla, židle, lehátka a pracovní stoly. Jde tedy o vybavení určené do pracoven a kanceláří. Pokud si tedy chcete opatřit kousek, který na Vás bude dýchat duchem 20. století, neváhejte s výběrem! Původní i současný nábytek Vám nabídne dostatek pohodlí pro práci i odpočinek.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

AP-SOFT JABLONEC, s.r.o.

Nabízíme velkoobchodní a maloobchodní prodej širokého sortimentu kancelářských potřeb. Prodáváme kancelářské židle a křesla, rovněž kancelářský nábytek.

Další firmy naleznete v katalogu firem