Posviťte si na práci designovou lampou

Přestože jsou stolní či kancelářské lampy řazeny do sekce bytových doplňků, jsou to právě tyto maličkosti, pomocí kterých utváříte podobu vašeho domova. Celkové vyznění obývaného interiéru ovlivňují detaily, mezi které lze s jistotou počítat i různé druhy osvětlení. Univerzální kousky nábytku stačí obohatit o netradiční typy svítidel, jejichž vývoj spadá do oblasti užitného designu.

Při hledání nejvhodnější lampy pro váš pracovní prostor nezapomeňte na české designéry a výrobce svítidel.
Tvorba tuzemských návrhářů je srovnatelná se zahraniční produkcí. Vyplatí se tedy nejprve zamířit do českých ateliérů či studií zabývajících se prodejem autorských kolekcí svítidel. Zde máte šanci najít osobité kousky z řad osvětlení. Společně s českými autory jsou vyhlášení například designéři z Itálie či Skandinávie.

Z široké škály typů svítidel bude k pracovním účelům nejvhodnější stolní případně stojací lampa. Při vybírání vhodného designu osvětlení nezapomínejte na funkční vlastnosti produktu. Z důvodu efektivního využití by oba typy lamp měly zahrnovat možnost variability. Nejčastěji se to řeší ohybnými klouby, které umožní správné nasměrování světla. V případě statických designových svítidel je pak důležité ověřit si sílu (svítivost) a rozsah světelného kuželu.

Pokud vás přeci jenom více zajímají aktuální trendy v oblasti umělecké a průmyslové tvorby stolních lamp, vězte, že najdete několik ustálených prvků i stylů, které jen tak z módy nevyjdou. V případě, že nejste příznivcem příliš dekorativních a okázalých tvarů, by se vám mohly líbit designové lampy v minimalistickém duchu. Základní formy a jednotné linie se hodí do každého moderně zařízeného bytu či kanceláře. Zákazníci s citem pro techniku ocení svítidla v čistě konstruktivistickém stylu. Jde o produkty, jejichž design přiznává všechny použité prvky a drobné detaily. Milovníci pokroku pak mohou vybírat z široké nabídky futuristicky laděných stolních lampiček, které často připomínají fantastická stvoření nebo alespoň nabývají zoomorfních tvarů. Tento styl bude sedět uživatelům, kteří se ve svém domácím či pracovní prostředí nebojí experimentovat a rádi se obklopují výraznými doplňky. Z hlediska dostupnosti materiálů již dnes není problém pořídit designovou lampu z ocele, chrómu, hliníku, plastu, textilu či foukaného skla. Wire yellow

Vhodné kousky do vašeho interiéru můžete najít u distributorů zahraničních designových doplňků nebo v obchodech a ateliérech jednotlivých značek a návrhářů. Cena produktu se bude odvíjet právě i dle výběru prodejce. Ve velkoobchodech můžete zajímavé stolní lampy sehnat v řádu několika set korun, ale pokud se poohlédnete po výtvorech konkrétních designérů či případně rovnou originálech, připravte si tisíce a v některých případech i desetitisíce korun. 

Typy stolních a stojacích lamp navržených na způsob výše zmíněných stylů můžete najít například v pobočkách Decolandu, dovozce bytových doplňků evropských designových značek. Zde objevíte proslulou dánskou firmu Verpan, která se zabývá produkcí svítidel z dílny návrháře Vernera Pantona. Model Pantop z roku 1980 nabízí obě varianty pracovních lamp a je nabízen i v několika barevných variacích. Pokud máte rádi stylové věci, z kterých na vás bude dýchat duch 20. století, zaměřte se na model Wire z roku 1972. Tato stolní lampička ozvláštní jakýkoli prostor a její majitel získá nadčasový doplněk interiéru. V katalogu najdete i produkty italské značky Modoluce, jejíž stojací lampa Flag je příkladem jednoduchých funkčních linií. Po dalších typech svítidel můžete pátrat i v katalogu společnosti BoConcept, kterou v České republice prodává dříve zmíněný Decoland

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

PROGRESS INTERIOR (pobočka Chrudim IV)

Kuchyňské a bytové studio nabízí luxusní moderní kuchyně, dětský rostoucí nábytek, 3D návrhy, vizualizace, realizace interiérů. Dodáváme kuchyňský nábytek, linky, stoly, židle, obývací stěny, pokoje. Návrhy moderních obývacích pokojů a kuchyní.

Další firmy naleznete v katalogu firem