Květiny v kanceláři I.

Máte kolem sebe rádi něco zeleného? Zdá se Vám, že se Vám v blízkosti živých rostlin lépe dýchá, pracuje i relaxuje? Cítíte se po procházce v lese osvěženi, aniž byste přesně věděli proč?

Květiny si přinášíme domů především proto, že naše prostředí zútulňují a oživují, svěžest jejich listů, jemně cizelovaná krása květů a vůně, kterou s sebou přinášejí, jsou samy o sobě bohatou odměnou za péči o ně.

Květiny a zelené rostliny vůbec ale významným způsobem nezasahují pouze do vzhledu našeho okolí, ale také znatelně vylepšují kvalitu vzduchu, který dýcháme. A to tím, že zvyšují vzdušnou vlhkost, což je k nezaplacení zejména v klimatizovaných prostorech s omezenou možností přímé výměny vzduchu, tím, jak pohlcují některé zdraví škodlivé látky, kterých je vzduch uvnitř budov neustále plný (jedná se o látky kontinuálně se uvolňující z tmelu, lepidel a některých umělých hmot), a nakonec tím, že během dne vstřebávají oxid uhličitý a zmírňují zátěž vyplývající z elektronického smogu.

květiny
Pozitivní vliv květin na pracovní prostředí už prokázalo množství vědeckých studií. Projevuje se ve snížené náchylnosti k onemocnění, v naopak zvýšené pracovní výkonnosti, kvalitnější relaxaci, v lepší odolnosti vůči stresu a rovněž v lepší náladě. Nevěříte? Přesvědčte se na vlastní kůži, jestli pocítíte rozdíl mezi sterilní kanceláří plnou umělé hmoty a pracovnou, v níž se najde místo pro vhodně umístěné zelené rostliny.
květiny
Statistické studie dokazují, že průměrný evropský občan stráví až 90% času v uzavřeném prostoru, v práci a doma. Investice do zkvalitnění prostorů, v nichž trávíme valnou část svého života, se v každém případě vyplatí.

květinyNení nicméně možné umístit jakoukoli květinu na libovolné místo a očekávat okamžitou změnu. Často se může stát, že jediným výsledkem vaší snahy o zútulnění interiéru bude zhoršující se stav rostliny a nakonec i její úhyn. Musíme si tedy vybrat květiny podle toho, na jakém stanovišti je chceme přechovávat (důležitá je míra světla a tepla).

Do kanceláří jsou nejvhodnější rostliny nevyžadující přílišnou péči a specifické podmínky. Pokud chceme svou pracovnu ozdobit orchidejí, musíme počítat se značnou choulostivostí těchto překrásných květin.

Chcete svou kancelář doplnit zelenými rostlinami, ale nemáte čas je vybírat ani starat se o ně?

Nevadí, dnes už existují služby specializující se na péči o kancelářskou zeleň. Jejich pracovníci Vám poradí s výběrem květin vhodných do Vašeho prostředí, popřípadě je sami vyberou, a zajistí kompletní péči.

Fota realizovaných interiérů od firmy nádoby.cz, orchidej v květináči Silverleaf couple.

Přečtěte si další články o květinách v kancelářiKvětináč jako moderní doplněk a pokračování tohoto článku Květiny v kanceláři 2.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

ERGO INTERIER s.r.o. - kancelářské a ergonomické židle

Jsme specialisté na ergonomické židle, kancelářský nábytek, kancelářské židle, klekačky a další ergonomické pomůcky.

Další firmy naleznete v katalogu firem